Tesla pro svoji továrnu na elektromobily potřebuje stovky dieselových generátorů

Přidat na Seznam.cz

Elon Musk je příznivcem ekologické energie a vedle svých elektromobilů prodává i solární střešní tašky. Podle médií však pro svou německou továrnu Tesla potřebuje nejen plyn, ale také dostatek nafty během výstavby.

Bez boje není vítěztví. Aby si šéf Tesly Elon Musk mohl splnit sen o ekologických elektromobilech poháněných zelenou elektřinou, bude potřebovat také spoustu fosilních paliv. Tesla se přitom nemůže spoléhat pouze na německou rozvodnou síť. V budoucnu vybuduje společnost v areálu závodu vlastní plynovou elektrárnu, která bude zajišťovat část dodávek energie. To je patrné z plánovacích dokumentů.

Stovky dieselových generátorů pro výstavbu zařízení
Pro přátele emobility však může být obzvláště hořké, že Tesla zřejmě spálí tisíce litrů nafty, aby zásobovala svou výrobu v Grünheide. Informoval o tom list Automobilwoche.“ Podle informací z firemních kruhů se na staveništi jihovýchodně od Berlína údajně používá několik stovek mobilních agregátů, především generátorů a elektrocentrál, které slouží k zásobování elektrickou energií.

Zahájení výroby na začátku roku 2022
Model 3 a nové SUV Model Y se budou od roku 2022 vyrábět v prvním německém závodě Tesly. Výstavba elektrárny je mezi ochránci životního prostředí z různých důvodů kontroverzní. Obávají se například, že vysoká spotřeba vody společností Tesla by mohla vést k nedostatku vody v regionu.