Tesla Model Y se zběsile řítila městem a zastavil ji až silný náraz. Tesla svou chybu odmítá

Přidat na Seznam.cz

O dopravních nehodách čteme nebo slyšíme každý den a bohužel jsou součástí silničního provozu. K podobně děsivé tragédii došlo nyní v Číně, ale za jiných okolností. Tesla Model Y se řítila městem šílenou rychlostí a zdemolovala vše, co jí stálo v cestě. Zběsilou jízdu ukončila až brutální havárie.

O nehodě informoval server Electrek, podle kterého se tragická událost stala 5. listopadu v čínském městě Guangdong. Záběry unikly na internet z bezpečnostních kamer, které zachycují zběsilou jízdu Tesly Model Y v délce 2,6 km, včetně prudkého nárazu, který vozidlo zastavil.

Na začátku videa je vidět, jak se elektromobil snaží zaparkovat na krajnici, ale v jednu chvíli se Tesla rozjede a začne se řítit městem obrovskou rychlostí a demolovat vše, co jí stojí v cestě. Nehoda si vyžádala dva lidské životy a tři lidé utrpěli blíže nespecifikovaná zranění.

Co nehodu způsobilo?

To je otázka, na kterou zatím nikdo nezná odpověď. Nejmenovaný příbuzný 55letého řidiče (nehodu přežil se zraněními) tvrdí, že řidič měl problém s brzdovým pedálem. Toto tvrzení však vyvrátila sama Tesla, která tvrdí, že podle údajů z dotyčného vozidla nebyl brzdový pedál během nehody vůbec sešlápnutý. Naopak pedál plynu byl během tragické události po značnou dobu sešlápnutý. Automobilka každopádně přislíbila, že bude čínským orgánům nápomocna při vyšetřování tragické nehody.

Společnost Tesla byla v minulosti obviněna z údajného selhání brzd ve svých vozidlech, ale tento případ se zdá být odlišným scénářem. Příčina nehody se vyšetřuje, ale stopy zatím ukazují na chybu řidiče.

Zdroj: electrek.co, redakce