Tesla kamion spatřen na silnici bez kamufláže!

Přidat na Seznam.cz

Na kalifornské dálnici ve Spojených státech amerických byl v provozu vůz Tesla Semi, jak ukazuje video.

Rozměrná velká souprava v klipu sice jede bez odpojitelného přívěsu, ale přesto převáží něco, co vypadá jako stromy, které leží na loži vozidla – zajímavý pohled na tajemstvím zahalené vozidlo, které by mohlo, pokud vše půjde podle plánu, změnit odvětví nákladní dopravy.

Vysoce očekávaný Semi, který Tesla na svých webových stránkách popisuje jako „nejbezpečnější a nejpohodlnější nákladní vůz všech dob“, poprvé představil generální ředitel Tesly Elon Musk v roce 2017 spolu s původním modelem „superauta“ Roadster.

Musk tehdy uvedl, že futuristický tahač s návěsem – představený před masivním plakátem s nápisem „BAMF PERFORMANCE“ – by měl být uveden na trh v roce 2019.

Muskovi však nejsou cizí posunuté výrobní harmonogramy a o pět let později se Semi stále ještě masově nedostal do prodeje. Stojí však za zmínku, že ačkoli si zatím nemůžete vůz přesně vyzvednout, můžete si jej z údajně chystané flotily rezervovat.

Pokud a až se tyto elektrické náklaďáky dostanou na silnice ve větším počtu, mohly by potenciálně významně přispět k úsilí o snížení emisí fosilních paliv. Co se týče bezpečnosti, kterou Musk slibuje? Ostatní částečně autonomní vozidla Tesly v poslední době nevykazují zrovna „BAMF výkony“, takže bezpečnost Semi se teprve uvidí.

Zdroj: futurism.com