Tesla Cyberquad: přichází neohlášená čtyřkolka pro děti

Přidat na Seznam.cz

Jedná se o „mini“ verzi Cyberquadu, terénního vozidla (zkráceně ATV), který se ještě nedostal na svtlo světa.

Tesla Cyberquad má být prvním elektrickým vozidlem městské mobility společnosti Elona Muska. Zdá se však, že po tomto projektu, který Tesla již několikrát odložila, není ani památky. Mezitím se však objevila dětská verze, která se bez varování objevila na webových stránkách společnosti za cenu 1900 dolarů, tedy přibližně 42 860 Kč.

Cyberquad pro děti
Tvarem připomíná Cyberquad, má téměř hrozivou přední část a krabicovité tvary. Vozidlo má celoocelový rám, polstrované sedadlo a nastavitelné odpružení se zadními kotoučovými brzdami. Plně elektrická čtyřkolka pro děti dokáže ujet až 24 kilometrů a dosáhnout maximální rychlosti 16 kilometrů za hodinu. Společnost tvrdí, že je vhodný pro děti od osmi let.

Rozměry balíčku, který je kupujícím doručován domů, jsou 120 x 66 x 68 cm a váží přibližně 55 kg. Celkově vozidlo uveze maximálně 68 kg a má tři jízdní režimy, které lze zapnout podle typu řidiče. Rychlost může být omezena na 8 km/h, což je stejná rychlost, jakou může vozidlo couvat. Úplné vybití baterie může trvat až 5 hodin.

Není to poprvé, co Tesla předjímá své projekty s verzemi hraček. Čtyřkolka pro děti přichází právě v době blížících se vánočních svátků. Není to samozřejmě náhoda, protože by se mohlo jednat o velmi originální vánoční dárek, i když na webových stránkách Tesly se uvádí, že „dodání do svátků není zaručeno“ a v každém případě jsou dodávky v současné době omezeny na Spojené státy. Obvykle jsou podobné propagační akce společnosti Tesla mezi fanoušky žádané a produkty se vyprodají během několika hodin.