Tesla bude mít levnější a účinnější baterky. Přinese také levnější elektromobily?

Přidat na Seznam.cz

Nové baterie Panasonic 4680 by měly být brzy k dispozici, takže Tesla bude moci představit levnější elektromobily s cenou od 550 000 Kč. Zda půjde o levnější Model 3 nebo Model Y, se teprve uvidí.

Prozatím jsou však baterie, které budou pravděpodobně pohánět tyto levnější modely Tesly, na cestě, čímž se značka přiblížila cenově dostupnějším elektromobilům. Společnost Panasonic tvrdí, že výroba baterií o velikosti nápojové plechovky si vyžádala obrovské investice, ale že se blíží k cíli, jak píše server Car Buzz.

Výroba nových bateriových článků 4680 bude zahájena v dubnu příštího roku. Společnost Panasonic plánuje za tímto účelem zřídit v Japonsku dva nové výrobní závody. Zdá se, že Tesla je s těmito výkonnějšími a účinnějšími bateriemi spokojena a tvrdí, že články splňují standardy, které si značka stanovila. Přestože tyto továrny v Japonsku budou mít zásadní význam pro dodávky nových bateriových článků společnosti Tesla, v příštích letech by mohly být uvedeny do provozu také některé továrny ve Spojených státech.

Není žádným tajemstvím, že průměrné ceny vozů Tesla v posledních měsících prudce vzrostly. Nové baterie by to mohly částečně napravit. Výroba článků Panasonic je levnější než u stávajících baterií Tesla a navíc mají vyšší hustotu energie

. Společnost Panasonic tvrdí, že bezpečnost těchto článků je pro ni prioritou a že její konstrukce bude pracovat na zmírnění případných rizik. Spotřebitelé si zatím budou muset počkat, zda Tesla dokáže tyto nové články promítnout do levnější nabídky.

Zdroj: carbuzz.com