Tento podivně vypadající motocykl může jezdit po silnicích a železničních tratích

Přidat na Seznam.cz

Je samozřejmé, že údržba železnic je klíčová, ale většina pracovníků musí kvůli kontrole a opravě vadných tratí překonávat velké vzdálenosti, což snižuje efektivitu i bezpečnost.

Umělec Heqi Wang přišel s jedinečným řešením tohoto problému. Navrhl dvouúčelový elektrický motocykl, který může snadno naskakovat na železniční koleje a fungovat i jako stylová jízda na běžných silnicích.

Design motorky je fantasticky futuristický. Je vybaven koly bez náboje a na rozdíl od běžných motocyklů má dlouhý rozvor kol posunutý směrem dopředu, nikoli dozadu.

V železničním režimu se boční posuvné panely pohybují tak, aby se zachytily na kolejnicích. Navíc jeho jasně oranžová barva mu pomáhá vyniknout ve spoře osvětlených podzemních drahách. V silničním režimu stačí, aby jezdec posunul posuvné panely zpět do horní polohy. Pro udržení rovnováhy při ostrých zatáčkách ve vysokých rychlostech je elektromotor kola umístěn v jeho středu.

Jak to funguje, se můžete podívat na videu níže:

Železniční motocykl je bohužel zatím jen koncept, ale je skvělé vidět designové nápady, které řeší praktické potřeby udržitelným a stylovým způsobem. Držme palce, aby se jednou dostal do výroby.

Zdroj: thenextweb.com