Tento elektrický terénní Mercedes Maybach se nejspíš nikdy nedostane do výroby

Přidat na Seznam.cz

Mercedes představuje Project Maybach, luxusní elektrický terénní vůz, na jehož vzniku se podílel i zesnulý Virgil Abloh. S největší pravděpodobností se však nikdy nedostane do výroby, informuje web horizont.net.

Virgil Abloh, umělecký ředitel značky Luis Vuitton, ale také tvůrce dalších projektů, minulý víkend zemřel. Byl osobností módy, která se ráda stýkala s mnoha různými odvětvími a byla otevřena tisícům spoluprací, včetně, jak nyní zjišťujeme, spolupráce s Mercedesem.

Abloh spolupracoval s divizí Maybach, která vytváří luxusní prototypy a unikátní modely, jako je Project Maybach, který se německá společnost rozhodla představit na počest zesnulého umělce.

Šéfdesignér Daimleru jménem Gorden Wagener a Abloh spolupracovali na vytvoření vozu, který vychází z vozů Grand Touring s nádechem kupé, ale je připraven i pro jízdu v terénu. Na první pohled vůz vypadá jako velký sedan, ale interiér pojme pouze dva cestující, obklopené stylem někde mezi historickým a futuristickým obytným prostorem, kde jsou však patrné detaily prozrazující duši projektu, prostě off-road.

Zvenčí tyto detaily vyniknou ještě více, a to díky rozměrným pneumatikám a nápadnému vnějšímu rámu, na který jsou připevněny také přídavné světlomety.

Zdroj: horizont.net