Tato motorka to vytáhne až na 400 Km/h

Přidat na Seznam.cz

Společnost White Motorcycle Concepts představila elektrický motocykl WMC250EV, který údajně dosáhne rychlosti až 400 km/h. Je vybaven Venturiho trubicí.

Britská společnost White Motorcycle Concepts (WMC) představila elektrický motocykl s obřím otvorem pod jezdcem, který údajně vede k výraznému snížení odporu vzduchu. Očekává se, že stroj s pohonem všech kol dosáhne rychlosti přibližně 400 km/h. Součinitel odporu vzduchu je údajně 0,118.

Motocykl navrhla závodní legenda Rob White. Tento inženýr se proslavil mimo jiné jako vedoucí oddělení motorů týmu Formule 1 francouzské automobilky Renault.

Model WMC250EV byl rozměrově optimalizován speciálně pro tělo Roba Whitea. Venturiho tunel pod jezdcem je u motocyklů novinkou. Již nějakou dobu se používá u hyperautomobilů, kde poskytuje aerodynamické výhody. Kolo bylo navrženo na základě tohoto karbonového tunelu…

Protože Venturiho tunel tvoří největší část motocyklu, musely být všechny pohonné jednotky umístěny pod ním, včetně baterie a hnacího ústrojí. Tomu odpovídá i kapacita baterie, která je 15 kWh.

Motocykl je vybaven systémem odpružení s dvojitým kyvným ramenem a o pohon zadního kola se podle zprávy Topgearu starají dva elektromotory o výkonu 30 kW integrované do kyvného ramene. Na přední kolo byly namontovány dva motory o výkonu 20 kW. Celkový výkon je 100 kW (134 k). Vývojáři do vozu začlenili také funkci rekuperačního brzdění, která slouží k rekuperaci energie.

V roce 2022 by se měl motocykl Motorcycle Concepts WMC250EV vydat na svou vysokorychlostní cestu po solném jezeře v Bolívii. Cílová rychlost je 402 km/h.