Tato generace VW Golf může být poslední, říká generální ředitel značky VW. Znamená to definitivní konec?

Přidat na Seznam.cz

Zvyšující se emisní normy zdraží malé vozy s klasickým motorem, a to znamená, že nová generace VW Golf je ohrožena.

Generální ředitel značky Volkswagen Thomas Schäfer uvedl, že koncern VW považuje spalovací motory ve střednědobém horizontu za nákladově neefektivní. Schäfer tvrdí, že stupňující se emisní normy Euro 7 fakticky zdraží všechny vozy s vnitřním spalovacím motorem o zhruba 90 až 120 tisíc korun. To bude nejvíce bolet v segmentu menší střední třídy, kde se golf nachází Golf, což vede VW k tomu, že ustupuje od své jistoty, že bude existovat nová generace Golfu.

„U malého vozu lze tyto dodatečné náklady jen těžko kompenzovat. Takže základní mobilita se spalovacími motory bude výrazně dražší,“ řekl Schäfer. Pokud jde o potenciální, chystanou devátou generaci Golfu, uvedl: „Budeme muset zjistit, zda se vyplatí vyvíjet nový vůz, který nevydrží celých sedm nebo osm let.“

VW si údajně není jistý, zda se po modernizaci současného modelu Mk.8 v polovině cyklu, která by měla vydržet až do konce tohoto desetiletí, odhodlá k vývoji Golfu Mk.9.

Do té doby bude na obzoru zákaz prodeje vozů se spalovacím motorem v EU v roce 2035 a také možnost regionálních zákazů, které by mohly začít platit dříve. Jakékoli zkrácení životnosti modelu Mk.9 zhorší jeho ekonomickou výhodnost, která zřejmě ještě nebyla stanovena. „Více budeme vědět za 12 měsíců,“ řekl Schäfer.

Zdroj: thedrive.com