Tato elektrická tříkolka má být nejrychlejší na světě. Na stovku sprintuje pod dvě vteřiny

Přidat na Seznam.cz

Torontská společnost Daymak předvedla první prototyp modelu s názvem Daymak Spiritus. Tento tříkolový elektromobil je jedním z prvních modelů prémiové řady Avvenire EV a má být nejrychlejší tříkolový vůz na světe, píše web Electrek.

Řada Avvenire zahrnuje širokou škálu elektromobilů, od menších elektrokol až po tento tříkolový elektromobil a dokonce i létající vozidlo. Pro společnost, která je většinou spojována s rozsáhlým výběrem elektrických jízdních kol a skútrů, je to obrovský skok vpřed.

Z jakéhokoli jiného úhlu vypadá tříkolka poměrně unikátně. Jeho jediné zadní kolo mu propůjčuje tvar trojkolky a vytváří aerodynamický tvar, který hraje roli při udávaném dojezdu 290 kilometrů. Tříkolová konstrukce také kvalifikuje vozidlo jako motocykl v téměř všech jurisdikcích, což znamená, že nemusí splňovat stejně přísné normy jako osobní automobily.

Daymak tvrdí, že na Spiritus již má 25 000 předobjednávek. I když se mnoho z těchto rezervací pravděpodobně nepromění ve skutečné objednávky, zájem o vůz je zřejmě stále obrovský.

Daymak plánuje dodávat Spiritus ve dvou provedeních, v základním Spiritus Deluxe a ve vyšším Spiritus Ultimate. Maximální rychlost modelu Deluxe je 137 km/h, zatímco maximální rychlost modelu Ultimate je vyšší a činí 209 km/h. Model Ultimate se může pochlubit také časem z 0 na 100 km/h za 1,8 sekundy. To je rychlost Tesly Roadster.

Daymak očekává, že Spiritus začne dodávat v roce 2023, a tvrdí, že vozy by měly být až po strop nabité technologiemi.

Zdroj: electrek.co