Tankovací turistika v Maďarsku končí. Levně natankovat mohou pouze auta s maďarskou poznávací značkou

Přidat na Seznam.cz

Orbán a jeho kabinet, který od listopadu 2021 omezil ceny pohonných hmot na 480 forintů, v přepočtu cca 30 Kč, lákají denně tisíce Slováků, aby tankovali v Maďarsku. A nejen Slováci, ale i Rakušané, Chorvati, Srbové, Slovinci a Rumuni. Tankovací turistika skončila v pátek 27. května.

Podle vedoucího vládního úřadu se situace vymkla kontrole a ohrožuje zásobování čerpacích stanic v pohraničí. Zvýhodněné ceny pro místní obyvatele však zatím nebudou zrušeny. Po druhém prodloužení v Maďarsku by měly zůstat v platnosti až do konce prvního pololetí, jak píše server TopSpeed.

Pokud se tedy nic nezmění, Maďarsko by mělo začít účtovat skutečné tržní ceny pohonných hmot od 1. července 2022. Do té doby však budou moci u maďarských čerpacích stanic tankovat pouze automobily s maďarskou registrační značkou.

Nejlevnější tankování v Evropě je dnes možné v Maďarsku. Tak tomu je již více než půl roku. Proto v příhraničních oblastech vznikla „tankovací turistika“. To prý již nyní ohrožuje bezpečnost dodávek pohonných hmot na čerpací stanice v příhraniční oblasti se všemi zeměmi, s nimiž Maďarsko sousedí. A je jich docela dost.

Zdroj: topspeed.sk