Takto vypadá první elektrické kolo Harley-Davidson

Přidat na Seznam.cz

E-bike Serial 1, které vytvořil ikonický Harley, bude na trhu debutovat na jaře 2021, ale dnes můžete vidět, jak bude vypadat.

Po několika letech práce na vlastní značce elektrických kol představí Harley-Davidson svůj první produkt letos na jaře. Tento týden Serial 1, tak se bude jmenovat nové dítě značky spojené s kultovními americkými motocykly, ukázal prototyp prvního elektrokola. Model, který je poctou kořenům značky a jejích prvních motocyklů z roku 1903, nebude na prodej a tajemstvím jsou také technické podrobnosti o dalších produktech společnosti.

Toto je elektrické kolo Harley Davidson
Aaron Frank, ředitel značky Serial 1 Cycle a autor knihy o historii Harley-Davidson, během představení prototypu oznámil, že kola, která se budou prodávat, budou blíže těm, která byla představena na loňské výstavě motocyklů EICMA v Miláně.

Frank také odhalil, že nová řada bude připravena se společností pro e-bike. Popřel však, že by tato spolupráce mohla naznačovat, že Harley-Davidson se zajímal pouze o nalepení štítku na hotový výrobek. Designy mají být 100% vytvořeny od nuly značkovými designéry. Cena nového kola se očekává mezi 2 500 a 5 000 dolarů.

Prodej elektrických kol a motocyklů se během pandemie zvýšil, uvádí Forbes.com. Důvodem je jak neochota cestovat veřejnou dopravou, tak opouštění automobilů kvůli ekologickým nákladům. V rozhovoru Aaron Frank vyjádřil přesvědčení, že zájem o motocykly může být úvodem k vášni pro motocykly, ale pro Harley-Davidson je stejně důležité vytvořit alternativu pro ty, kteří by se chtěli stát zákazníky ikonické značky.