Takto vypadá nový Mercedes třídy C

Přidat na Seznam.cz

Mercedes představil novou generaci třídy C (W 206). Nový model s podobným interiérem jako nedávno představená třída S bude k dispozici od léta 2021 v sedanu a kombi.

Nová třída C se rodí v obtížných dobách. Neexistují žádné premiéry s velkou pompou a stovkou novinářů z celého světa, i lidé se zabývají jinými tématy. Třída C je zcela nový model. Znovu technicky založen na modulárním systému MRA II. Jedná se o platformu určenou pro modely s pohonem zadních kol, na nichž jsou založeny také třídy E a třídy S. Mercedes neudělal revoluci, ale přijal osvědčené metody konstrukce tohoto modelu z hlediska designu, rozměrů a vzhledu. Toto je evoluční pokrok, ne revoluční pokrok. To je dobré, protože značka ze Stuttgartu bude potřebovat klid a stabilitu. Nový model narostl o 65 mm (4751 mm), je široký 1,82 metru a je o 9 mm (1438 mm) kratší než jeho předchůdce. Rozvor se ale zvýšil o 2,5 cm na 2 865 mm, což prospívá kolenům u zadních cestujících. Třída C je nejprodávanějším Mercedesem posledního desetiletí. Více než 2,5 milionu zákazníků se rozhodlo koupit tento vůz po celém světě a od premiéry modelu W201, v tomto segmentu se vyrobilo více než 10,5 milionů vozů.

foto / Mercedes

Nový Mercedes chce být sportovnější. Poprvé v této třídě je k dispozici zadní náprava s řízením. Jeho maximální úhel natáčení 2,5 stupně snižuje poloměr otáčení o 40 cm. Rovněž má zlepšit stabilitu při vyšších rychlostech a manévrovatelnost při dynamické jízdě. Interiéru dominuje obrovská obrazovka postavená na středové konzole. Je to přesně to samé jako v nové třídě S. Ve spodní části displeje se nachází spínací lišta, pomocí níž mohou řidič a spolujezdec ovládat funkce klimatizace. Jako hlavní nástroj pro provoz nových systémů třídy C slouží volitelná obrazovka A4 (úhlopříčka 11,9 palce). Pokud však nechcete tak velký monitor nebo si koupíte základní verzi tohoto modelu, displej bude mít úhlopříčka 9,5 palce. Mercedes také nainstaloval snímač otisků prstů do interiéru. Zavazadlový prostor v limuzíně má kapacitu 455 litrů, což je přesně stejné jako u předchozího modelu. Kombi – 490/1510 litrů – má o 30 litrů více. Pokud se rozhodnete pro plug-in hybrid, tj. hybrid, který se nabíjí ze zásuvky, musíte přijmout menší kufr s kapacitou od 390 do 1375 litrů.

foto / Mercedes

Pod kapotou budou nové, ale pouze čtyřválcové motory. U benzinových agregátů s filtrem pevných částic. Mercedes zatím nepředpovídá konec dieselového motoru a do vývoje nových dieselů byly načerpány tři miliardy eur. Nejvýkonnější verzí je v současné době model C300 s pohonem 4-Matic a čtyřválcovým motorem o výkonu 258 HP. Modely C43 a C63e přicházejí později, ale pozor, pozor – budou mít také jen čtyři válce! Konec třídy C se skvělým V8. Všechny verze třídy C mají integrovaný startovací generátor a 48voltový elektrický systém. V nabídce benzinu budou také: C 180 s výkonem 170 k a C 200 s výkonem 204 k – každý s objemem 1,5 l. Na straně nafty si můžeme vybrat mezi C 200d (200 k) a C 300d (265 k ) 1 992 cm3. O něco později bude následovat plug-in hybrid C 300e (313 k) s 95 kW elektromotorem a dojezdem až 100 km na elektřinu. V budoucnu chce Mercedes zvýšit tento dojezd na 150 km.

foto / Mercedes

Nová třída C nabízí možnost plně automatizovaného parkování a v designu třídy S volitelné LED světlomety, které díky 1,3 milionu mikrozrcátek odrážejí světlo přesnými vzory. Mercedes také vylepšil komfortní sekci. Například byla vylepšena masážní funkce pro řidiče a spolujezdce a cestující vzadu si mohou poprvé užívat vyhřívaná sedadla. Model T je standardně dodáván s elektrickými dveřmi zavazadlového prostoru. Mezi možnosti patří barevný head-up displej a zobrazení navigace v rozšířené realitě. Funkce „Online hudba“ spojuje hlavní poskytovatele streamování a integruje je přímo do systému MBUX. S volitelným paketem Air Balance je vzduch v interiéru filtrován a ionizován.

foto / Mercedes

Po premiéře sedanu a kombi naplánoval Mercedes pro rok 2022 třídu C ve verzi All Terrain a příští rok se má objevit také kupé založené na GLC a GLC kupé třídy C. V roce 2023 je naplánována premiéra kabrioletu třídy C.

foto / Mercedes
foto / Mercedes
foto / Mercedes