Tak to se nepovedlo. Rodinná Dacia útočící na konkurenci nízkou cenou je nebezpečné auto

Přidat na Seznam.cz

Dacia Jogger je dalším příkladem levné značky, kdy za málo peněz lze pořídit hodně auta. Tým Euro NCAP však nyní dostal do rukou výsledky auta při nárazových testech a ukázalo se, že tento přístup má své důsledky, tedy že levné auto má své slabiny, píše web Top Gear.

V nejnovějších nárazových testech Euro NCAP byl průměr Joggeru snížen kvůli chybějícím bezpečnostním asistenčním systémům, jako je například brzdění s rozpoznáváním chodců. Přestože celkové výsledky crash testů dospělých a dětských pasažérů byly lepší, bodovací systém NCAP znamená, že Jogger získal celkově pouze jednu hvězdičku.

Jeho skóre je do značné míry založeno na skóre starého modelu Sandero Stepway, protože vozy sdílejí společnou platformu, přičemž Euro NCAP provedlo řadu testů, aby ověřilo, že výsledky lze přenést.

Dacia má za sebou sérii nepříliš dobrých hodnocení, v roce 2021 získaly modely Spring a Logan MCV jednohvězdičkové, resp. dvouhvězdičkové hodnocení. Při testování v roce 2017 dosáhl Duster tří hvězdiček, ale za pět let od té doby se testy Euro NCAP zpřísnily.

Bezpečnost se posunula kupředu,“ řekl Michiel van Ratingen, generální tajemník Euro NCAP, když bylo loni potvrzeno hodnocení modelu Stepway, „a největšího pokroku se nyní dosahuje využíváním špičkových technologií k prevenci nehod.“

„Je zřejmé, že Dacia našla svůj trh a drží se ho, ale dvouhvězdičkové hodnocení ukazuje na malé ambice, a to i u levného výrobku,“ dodal Michiel van Ratingen.

Zdroj: topgear.com