Tajná sbírka aut. Holanďan nasbíral 230 vozů, včetně několika velmi vzácných kousků

Přidat na Seznam.cz

Tomu se říká unikát! Tajná sbírka automobilů, která spatřila světlo světa v Nizozemsku, byla až dosud před světem dobře ukryta. Její hrdý majitel, pan Palmen, se s ní na veřejnosti příliš nechlubil, ale o to svědomitěji ji doplňoval o další a další kousky, aniž by některý z nich prodal. Celkem nashromáždil 230 automobilů různých značek. Po odhalení překvapil i lidi v nejbližším okolí.

Pan Palmen začal sbírat auta před 40 lety. Postupně je umístil do 3 různých budov, včetně kostela. Vycházel přitom ze znalostí o automobilech, které získal jako profesionální prodejce automobilů v polovině 60. let.

Vše začalo žlutým vozem Lance B20. Dnes sbírka zahrnuje takové rarity, jako je Alfa Romeo 2600 SZ, Lancia Aurelia Spider, Mercedes-Benz 300S Roadster a vozy Facel Vega.

Pan Palmen měl zálibu v italských značkách, jako jsou Alfa Romeo, Lancia, Maserati a Ferrari, ale nesoustředil se jen na ně.

Ve sbírce nechyběly ani vozy značek BMW, Mercedes-Benz, Jaguar, Aston Martin, Chevrolet, Cadillac a Ford. Pan Palmen prováděl většinu servisních prací na vozech sám a pravidelně je startoval, aby předešel problémům s motorem.

Majitel sbírky nikdy žádný z vozů v ní neprodal. Když nějaký kus koupil, vždy ho ponechal v původním stavu. O sbírce prý nevěděli ani lidé v nejbližším okolí.

Vzhledem ke svému pokročilému věku se nyní pan Palmen rozhodl sbírku prodat, a tak budou jednotlivé kusy součástí internetové aukce, která začne v květnu.

Zdroj: redakce, Magneto Magazine