Tady rozhodně netankujte. ČOI rozdala další pokuty za nekvalitní palivo

Přidat na Seznam.cz

Česká obchodní inspekce před pár dny zveřejnila aktualizovaný seznam čerpacích stanic, které v minulých měsících prodávaly nekvalitní palivo. Celkem inspektoři pokutovali šest stanic, přičemž čtyři z nich se nacházejí v Praze a ve Středočeském kraji, napsal server Kverulant.

Mezi těmito stanicemi byla čerpací stanice Votava v oblasti Tisovec-Dřeveš v Pardubickém kraji, která obdržela nejvyšší pokutu ze všech. Původně byla uložena pokuta ve výši 600 tisíc korun, ale později byla ze strany ČOI snížena na půl milionu korun. Tato stanice byla kontrolována dvakrát, a obě kontroly odhalily problémy.

Česká obchodní inspekce uvedla, že při laboratorním rozboru motorové nafty prodávané na této stanici byla zjištěna hodnota 86 g/m3 v ukazateli oxidační stability, což přesahovalo maximální hodnotu stanovenou na 33 g/m3.

Kompletní seznam čerpacích stanic, které byly pokutovány, je dostupný na webových stránkách České obchodní inspekce.

Mezi čtyřmi benzinovými stanicemi v Praze a ve Středočeském kraji, které obdržely sankce, byla nejvyšší pokuta udělena stanici Omar Oil v Brandýsku ve Středočeském kraji, a to ve výši 200 tisíc korun. Původní pokuta činila dokonce půl milionu korun, ale inspekce ji nakonec snížila, a to i přesto, že na této stanici byl prodáván jak nekvalitní benzin, tak motorová nafta.

Zdroj: Kverulant