Suzuki pracuje na elektrické verzi svého legendárního malého teréňáku

Přidat na Seznam.cz

Ano, japonská firma sice představila svůj první elektrický koncept s názvem eVX. Teprve začátkem tohoto měsíce v novém informačním dokumentu „Strategie růstu“ můžeme vidět nezaměnitelnou siluetu legendárního Jimnyho v části označené „nová řada elektromobilů“. Může být potvrzení ještě konkrétnější?

To jsou zatím všechny podrobnosti, které máme k dispozici, ale jsme přesvědčeni, že elektrický Jimny by mohl vylepšit výkon standardního vozu o 100 koní z jeho atmosférického čtyřválce.

Zatím není známo, zda bude elektrický Jimny prvním elektromobilem, který u nás Suzuki uvede na trh, ale víme, že v roce 2024 máme očekávat nejméně jeden model a poté čtyři další.

Dozvěděli jsme se také, že Suzuki počítá s tím, že do roku 2030 bude v Evropě prodávat 80 % elektromobilů a 20 % hybridů. Společnost se však zatím nechystá zcela vsadit na elektrický pohon. V zájmu zajištění kompletní nabídky produktů a služeb bude Suzuki nabízet nejen bateriové elektromobily, ale také uhlíkově neutrální vozidla se spalovacím motorem, která využívají CNG, bioplyn a směsná paliva na bázi etanolu.

Zdroj: Top Gear