Supersport do terénu? Lamborghini říká ano! Vůz Huracán Sterrato míří do výroby

Přidat na Seznam.cz

Divoký terénní supersport s motorem V10 se objeví na polní cestě. Ano, je to pravda.

Lamborghini se chystá uvést na trh dokonalý supersportovní vůz pro moderní svět. Superauto, které je pohodlné, dokáže si poradit s výmoly na silnicích nebo zrychlit dostatečně rychle na to, aby vytvořilo zcela nové.

Lamborghini Huracán Sterrato míří do výroby. Především proto, že Sant’Agata právě zveřejnila nové upoutávkové video, na němž prototyp Sterrato předvádí brilantní smyky, a to už jsou to tři roky, co jsme o něm slyšeli naposledy.

Pokud bude produkční verze zrcadlit nádherně oranžový one-off koncept Sterrato z roku 2019, bude to zespodu Huracán Evo se standardním 5,2litrovým atmosférickým motorem V10 a velmi nepřirozeně znějícím výkonem 630 koní a pohonem všech kol.

Kde se koncept od standardního vozu odchýlil v naladění podvozku. Lamborghini zvýšilo světlou výšku o 47 mm, čímž se zlepšila světlá výška a nájezdové/výjezdové úhly. Byly upraveny tlumiče a geometrie zavěšení, nasazeny balónové pneumatiky a nové přední blatníky, aby se přizpůsobily posunu přední nápravy o 30 mm.

Přibylo více aerodynamických prvků, ochranná klec, pohodlnější sedadla a hliníková podlaha. Cena, počty kusů, dodání… to všechno jsou opatrné otázky, na které nemáme odpověď. Jen doufáme, že to Lamborghini myslí se stavbou vážně.

Zdroj: topgear.com