Stará Lada Niva zahanbila vylepšené Audi, výsledek závodů nikdo nečekal

Přidat na Seznam.cz

Když přijde legendární Lada Niva na závody, určitě se zasměješ. Člověk však skončí velmi překvapen, když toto auto předběhne supersportovní auta.

Lada Niva je legenda, kterou máš možnost vidět na polích a v lesích. Vidět ji na závodech při supersportovních autech je něco neobvyklého, ale ne nemožného. Pro fanoušky může být však velkým překvapením, když tato legenda v kvalitní konkurenci zvítězí.

Tento model s nápisem „Niva Turbo“ se na jedněch takových závodech ukázala a všem vytřela zrak. Už na první pohled bylo jasné, že toto auto není obyčejná Lada Niva, ale i tak by nikdo nepředpokládal tento závěr závodů.

O tento model se postarala polská firma VTD na žádost Ukrajince Olega Vorvula. Tato firma měla s podobnými záležitostmi předešlé zkušenosti a Ladu Niva upravovala půl roku. Auto má přeplňovaný osmiválec LSX s objemem 6,3 litru od Chevroletu. Podvozek je částečně z Mitsubishi Lancer Evo a výkon míří na všechna kola prostřednictvím třístupňového automatu TH400.

S výkonem 850 koní majitel spokojený nebyl. Na voze bylo později naměřených 1 080 koní a 1 232 Nm, ale jeho výkon je momentálně 1 500 koní. Auto se svou rychlostí překvapuje všechny a nestačí mu ani vylepšená Audi RS6 nebo RS3.