Stačí vám podvozek Tatra? Automobilka vám ho dodá funkční podvozek. Nástavbu si můžete vyřešit sami

Přidat na Seznam.cz

Pro někoho je to novinka, pro jiného stará známá věc, ale Tatra Defence Slovakia může svým zákazníkům dodat pouze funkční podvozek Tatra. Nástavbu si již koncoví zákazníci řeší sami. Pro odvoz dřeva z lesa by to byl asi příliš drahý luxus, ale pro speciální vozidla je ideální. V případě potřeby Tatra dodá i její těžké pancéřování.

Tatra je známá nejen svou bohatou historií plnou legendárních modelů, ale také konstrukcí podvozku s nosnou rourou a výkyvnými polonápravami, díky čemuž jsou její vozy mimořádně stabilní i při rychlé jízdě v terénu. Proto jsou podvozky Tatra základem mnoha speciálních verzí určených pro civilní nebo vojenský sektor. Ne všechny však vyrábí sama Tatra. Naopak, je schopna dodat pouze samotný podvozek a konečný zákazník je zodpovědný za jeho vlastní kompletaci.

Podvozky ze Slovenska

Slovenská pobočka Tatra Defence Slovakia vyrábí samostatné podvozky pro celou řadu dalších aplikací a jak sama uvádí, právě díky jejich koncepci jsou žádané pro různé speciální nástavby. O podvozky mají zájem zejména armády, které je využívají pro logistické, taktické a speciální transportéry nebo velitelská vozidla schopná zajistit rychlou mobilitu v obtížném terénu a v extrémních klimatických podmínkách. Stranou však nezůstává ani civilní sektor (např. přeprava velkých a těžkých nákladů.

Tatra Defence může dodat podvozky v provedení s pohonem 4×4, 6×6, 8×8, 10×10 a 12×12 (!). Každý z nich lze navíc vybavit speciálním těžkým pancéřováním. Jak Tatra zdůrazňuje, podvozek bude připraven přesně podle specifikace zákazníka s požadovaným počtem náprav, motorem, převodovkou a přípravou kabiny.

Zdroj: redakce, Tatra