Spolehlivé a bezpečné kombi v Česku do 50 000 Kč? Volvo V70 není žádné sci-fi

Přidat na Seznam.cz

Většinu lidí napadne třeba první Škoda Octavia, ale to je právě ten problém. Nabídka je totiž přebraná a za 50 000 Kč jsou jen žalostné kusy. Co když ale za stejné peníze můžete mít spolehlivé a bezpečné kombi z vyšší střední třídy?

Tím autem je Volvo V70 druhé generace. A není to žádné sci-fi. Stojí na platformě P2 vyráběné od roku 1998 do až roku 2006. Masivní konstrukce a pětiválcové motory zaručují bezpečné svezení na úrovni. Spolehlivost je příkladná a když už potřebujete náhradní díly, není problém je sehnat. Mluvím z vlastní zkušenosti, svou V70 2.4i mám přes rok a nemohu si ji vynachválit.

Volvo V70: Praktický švédský tank má boží pětiválce

Spolehlivost, bezpečnost, komfort, výborné odhlučnění a delikátní motory, všechny pětiválcové. Jsou konstrukčně odolné a snadno opravitelné. Benzinové varianty nabízely výkony od 103 kW do 221 kW, zatímco naftové motory měly výkon 103 kW nebo 120 kW. Jsou známé svou spolehlivostí a dlouhou životností, ani s jedním neuděláte chybu. Rozvody jsou řešeny řemenem, který je třeba měnit přibližně každých 150 000 km.

Volvo V70 překvapí také svými jízdními vlastnostmi, proti ostatním kombíkům je poměrně krátké a široké. Jedinečná je dokonce i aerodynamika, s koeficientem odporu vzduchu cx = 0,30 překonává i menší auta a to přispívá ke stabilitě a ovladatelnosti. Přestože má zadek jako dodávka, plachtí skvěle díky nízkému předku.

Komfort, výbava a na co pozor

Interiér V70 II je propracovaný a nabízí širokou škálu komfortních prvků. V mé nechybí dvouzónová klimatizace, tempomat, střešní okno, integrovaná síť na psa a mnoho dalšího. V70 II je známá svým praktickým designem a prostorným interiérem, který poskytuje dostatek místa pro pasažéry i zavazadla. Sedačky složíte během minuty do úplné roviny až k hraně kufru. Určitě doporučuji najít kousek s předními anatomickými sedačkami (tedy né s látkovými) a tempomatem. 

Naopak se vyhněte kouskům s pětirychlostním automatem, který dnes již nejde rozumně repasovat. U benzinových motorizací pozor na spotřebu oleje, která nutně neznamená brzký konec motoru, ale je potřeba ji hlídat. Odměnou je nečekaná chuť po otáčkách, i díky proměnnému časování ventilů.

Volvo V70 II je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombi s vynikajícím poměrem cena/výkon. Je skvěle použitelné na kratší i na delší cesty. Vedle pětiválců je největší lahůdku samotná karoserie, která je mimořádně masivní a netrpí na korozi. Nejstarších kousků se bát nemusíte. Tenhle kombík doporučuju všem na potkání!

Zdroj: autorský článek