Společnost Stellantis zavádí program dlouhodobého pronájmu elektromobilů. Dorazí trend z Francie i k nám?

Přidat na Seznam.cz

Společnost Stellantis spustila nový program dlouhodobého pronájmu elektromobilů skupiny „Electric As You Go“. Nová nabídka je zpočátku dostupná ve Francii pro vozy Peugeot e-208, Opel Corsa-e a Opel Mokka-e. Ne každý však může program pronájmu využít.

Ceny začínají na 3000 korunách za měsíc plus náklady na používání ve výši zhruba dvou korun za kilometr, uvádí skupina, která je součástí více značek. Při 500 kilometrech měsíčně činí celkový poplatek 3550 korun. Krátce po spuštění s těmito třemi modely ve Francii bude program „Electric As You Go“ zaveden také pro další BEV modely skupiny a v dalších evropských zemích.

Stellantis považuje program pronájmu za další krok v podpoře udržitelnější mobility s nižším dopadem na životní prostředí. A dodává, že orientace na zákazníka je jádrem dlouhodobého strategického plánu Dare Forward 2030.

Jediná věc je, že přinejmenším zpočátku ve Francii není nabídka volně dostupná. Je omezena nejen na soukromé zákazníky, ale také vázána na vrácení starého spalovacího vozu.

V poznámce pod čarou se dále uvádí, že v jiných zemích se cena může lišit. Výše uvedený měsíční poplatek tedy nelze jednoduše aplikovat na případné německé spuštění systému „Electric As You Go“. Navíc se teprve ukáže, zda budou v Německu také existovat podmínky, jako je například vrácení starého spalovacího vozu.

Zdroj: electrive.com