Společnost Porsche si stanovila cenu základní verze Taycanu

Přidat na Seznam.cz

Německá značka sportovních vozů představila základní variantu elektrického modelu Taycan, která měla být původně určena výhradně pro čínský trh. Jeho cena v je minimálně 2 235 000 Kč.

Základní model Taycan má jeden elektromotor a pohon zadních kol. Zákazníci, kteří si zvolí tuto variantu, obdrží e-Porsche s maximálním točivým momentem 326 k a 345 Nm (v režimu overboost s Launch Control generuje až 408 k), baterii s kapacitou 79,3 kWh a dojezdem až 431 km. Při výběru možnosti Performance Plus se kapacita baterie zvýší na 94,3 kWh, díky čemuž se vzdálenost, kterou lze pokrýt bez nabíjení, zvýší na 484 km.

Foto / Porsche

Bez ohledu na zvolenou baterii zrychlí Porsche Taycan z 0 na 100 km / h za 5,4 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 230 km / h. Maximální nabíjecí výkon je 225 kW (výkonná baterie) nebo 270 kW (výkonná baterie Plus). Baterie lze tedy nabíjet od 5 do 80 procent za 22,5 minuty a energie potřebná k ujetí 100 km je dosažena za pouhých 5 minut.

Foto / Porsche

Standardní výbavou Taycanu jsou 19-palcová kola z lehkých slitin (Taycan Aero), interiér částečně obložený kůží, komfortní přední sedadla s elektrickým nastavováním v 8 směrech, digitální rádio, LED světlomety a dvouzónová klimatizace. I základní elektrický model Porsche může být vybaven stejně jako výkonnější varianty. Možnosti zahrnují Porsche InnoDrive s adaptivním tempomatem, tepelně izolačními zvukově izolačními okny, tónovanými světlomety LED Matrix s Porsche Dynamic Light System Plus , torzní zadní nápravou s posilovačem řízení Plus nebo adaptivní vzduchové odpružení s aktivním řízením odpružení Porsche. V tomto případě existuje mnoho možností konfigurace.

Foto / Porsche

Taycan s baterií 79,3 kWh a maximálním výkonem 326 HP otevírá svůj ceník s částkou 2 235 000 Kč.

Jediným konkurentem společnosti Porsche je Tesla Model S, která začíná na 2 276 000 Kč.

Foto / Porsche