Společnost Orlen ruší v Polsku limity pro pohonné hmoty a snižuje ceny. Nebude to však levné

Přidat na Seznam.cz

Po vypuknutí války na Ukrajině se čerpací stanice ocitly ve skutečném obležení. V důsledku toho byla společnost PKN Orlen nucena zavést omezení tankování pro určité typy vozidel, napsal server Autokult. Dnes je již situace stabilní, takže všechna omezení byla zrušena.

50 litrů pro osobní automobily, 100 litrů pro dodávky, 300 litrů pro zemědělská a příbuzná vozidla a 500 litrů pro nákladní automobily a autobusy. To byly limity pro tankování na čerpacích stanicích Orlen platné v posledních týdnech.

Polská společnost Orlen se je rozhodla zavést poté, co zaznamenala znatelný nárůst poptávky hned po vypuknutí války na Ukrajině. V první den konfliktu na Ukrajině vzrostl prodej pohonných hmot u čerpacích stanic Orlen o 300-400 %, což bylo podle společnosti Orlen způsobeno neopodstatněnými obavami o přístup k pohonným hmotám a dezinformacemi šířenými navíc v sociálních médiích. Nyní byla omezení zrušena.

To je pro Poláky dobrá zpráva, která však nic nemění na tom, že nejdůležitější problém, kterým jsou rekordně vysoké ceny, stále přetrvává. Šéf společnosti Orlen Daniel Obajtek zveřejnil na Twitteru další zprávu, ve které informuje o dalším snížení cen: u nafty na 7,35 PLN za litr (v přepočtu 38,76 Kč) a u benzínu na 6,64 PLN za litr (v přepočtu 35 Kč). To znamená, že ceny budou o něco nižší, ale stále nejsou tak, jak by se dalo říci, přijatelné.

Zdroj: autokult.pl