Společnost Everrati vytvořila restomod elektrického Fordu GT40, který z reproduktorů vydává zvuk osmiválce a má falešné řazení

Přidat na Seznam.cz

Společnost Everrati, známá svými pečlivými elektrickými přestavbami klasických automobilů, dnes oznámila podrobnosti o svém plug-in Fordu GT40. Je vybaven výkonným elektrickým pohonem, který je doplněn falešným zvukem osmiválce a dokáže kopírovat řazení, což mu dodává další úroveň autenticity a doufejme, že pomůže zachovat část vzrušení z originálu.

Puristé se nemusí obávat, protože elektrické GT40 není přestavěný originál. Vozy jsou vytvořeny s použitím nových skořepin a podvozků postavených společností Superformance. Everrati GT40 má elektromotor s výkonem 800 koní a točivým momentem 800 Nm na zadní kola. S časem 0-100 km/h pod čtyři sekundy rozhodně není pomalý.

Motory jsou napájeny 60kWh baterií, která je umístěna za řidičem v místě, kde by v běžném GT40 byl osmiválec. Díky tomu je rozložení hmotnosti podobné jako u původního vozu a celková hmotnost vozu je jen 1320 kg, což je o 47 kg méně než u původní GT40 plné benzinu.

Nejzajímavějším aspektem výtvoru společnosti Everrati, který demonstruje snahu o autentičnost, je zařazení „závodního režimu“, který mění páčku na středové konzole (normálně sloužící k volbě jízdy, zpátečky nebo parkování) na řadicí páku. Zvuková stopa V8 je reprodukována pomocí reproduktorů s výkonem až 110 dB a „řazení“ způsobí chvilkovou pauzu ve zvuku i v práci motoru.

Ford – Tento plně elektrický Ford GT40 je vybaven falešným zvukem V8 a simulovaným řazením – Novinky
Elektrické GT40 bude schopné ujet přibližně 125 mil na elektřinu a může přijímat střídavý i stejnosměrný proud. Dobrou zprávou pro britské nadšence je, že GT40 bude k dispozici s levostranným i pravostranným řízením.

Společnost Everrati tvrdí, že její elektrické GT40 je natolik autentické, že smí legálně používat název „GT40“, a navíc každý model ponese oficiální číslo podvozku GT40/P a bude mít nárok na zápis do oficiálního registru GT40 a Shelby World Registry. Ceny zatím nebyly potvrzeny, ale Everrati říká, že je otevřen objednávkám klientů, kteří si chtějí model objednat.

Zdroj: carthrottle.com