Společnost Continental vymění vadné pneumatiky. Týká se to řidičů i v ČR

Přidat na Seznam.cz

Společnost Continental oznámila program dobrovolné výměny pneumatik, který se vztahuje na 67 128 osobních pneumatik ContiEcoContact 5 o rozměru 235/55 R 17 103 H XL, píše server News Fox 24.

Program byl zahájen proaktivně, aby se předešlo potenciálnímu nebezpečí pro řidiče a ostatní účastníky silničního provozu. Je to reakce na tři incidenty, ke kterým došlo. Ve třech případech došlo k náhlé ztrátě vzduchu, která pouze v jednom případě vedla k menším škodám na majetku, přičemž ve všech případech nebylo hlášeno žádné zranění.

Při dlouhodobém nebo opakovaném používání pneumatik zařazených do programu dobrovolné výměny a při velkém zatížení nebo případném přetížení může ve výjimečných případech dojít k náhlému úbytku vzduchu. Aktivní sledování trhu společností Continental ukázalo výskyt anomálií pouze u pneumatik VW Caravelle a Multivan. Naopak u odpovídajících pneumatik jiných typů vozidel nebyly zjištěny žádné srovnatelné defekty.

Kterých zemí se to týká?

Postižený model pneumatiky byl prodáván zákazníkům v různých zemích včetně Rakouska, Belgie, České republiky, Dánska, Německa, Francie, Itálie, Nizozemska, Polska, Portugalska, Švýcarska, Španělska a Spojeného království jako originální vybavení a náhrada. Náhradní kampaň je bezplatná. Řidiči, kteří obdrželi tyto pneumatiky jako originální vybavení, budou informováni přímo výrobcem vozidla.

Postiženou pneumatiku Continental lze identifikovat následovně: Produktová řada: ContiEcoContact 5, velikost 235/55 R 17 103 H XL

Zdroj: news.fox-24.com