Společnost BMW oznámila svolávací akci pro milion vozidel, chyba by mohla být nebezpečná

Přidat na Seznam.cz

Jde o třetí svolávací akci německé automobilky od roku 2017 a zahrnuje několik modelů sestavených v letech 2006 až 2013. Jedná se o řady 3 a 1 a také modely X3, 5 a Z4 a X5.

Problémem je konkrétně ohřívač použitý pro ventil pozitivního odvětrávání klikové skříně (PCV), který může někdy zkratovat a ve vzácných případech vést k úplnému požáru.

Společnost BMW měla v letech 2017 a 2019 svolávací akce, které zahrnovaly 184 000 a 740 000 vozidel, tato poslední je však daleko převyšuje.

Podle zpráv se ale neobjevily žádné nehody nebo zranění, která by byla relevantní pro poslední stažení. Společnost BMW také dodává, že řidiči mohou dál používat svá vozidla, dokud neobdrží termíny svolání, pokud si nevšimnou kouře vycházejícího z motorového prostoru, ať už pohledem nebo zápachem hořícího plastu.

Podle webu InterestingEngineering, stažení více než jednoho milionu vozů zní jako velká ztráta pro každou automobilku, ale společnost BMW ve skutečnosti více než zdvojnásobila své příjmy, které měla před pandemií v roce 2021. Podle zpráv prodala 2,52 milionu vozů s 10,3 procentní ziskovou marží. Toto je nevyšší hodnota německé automobilky od roku 2017.

„Jsme v dobré pozici a optimističtí ohledně budoucnosti,“ řekl Nicolas Peter, finanční ředitel BMW.

A vzhledem k tomu, že výroba modelů na fosilní paliva společnosti BMW má být zastavena v jejím hlavním závodě v roce 2024, dělá německá automobilka velké pokroky ve svých cílech posouvat se hlouběji k udržitelné automobilové technologii. Ponecháme-li stranou masivní svolávací akce po milionech vozů, enormní zisky automobilky jsou posledním signálem, že příští generace čistě elektrických vozidel nebude pouhým monopolem společnosti Tesla.

Zdroj: interestingengineering.com