Společnost AvtoVAZ částečně pozastavuje výrobu v Rusku. Není to poprvé

Přidat na Seznam.cz

Ruský koncern AvtoVAZ, který je kapitálově propojen s Renaultem, oznámil, že poslední dny března 2022 budou poznamenány přerušením výroby. Důvod je zřejmý, chybí některé komponenty, napsal server Autonews.

AvtoVAZ od 21. do 25. března částečně zastavuje výrobu ve svých závodech v Togliatti a Iževsku. Oficiálním důvodem je nedostatek elektronických součástek. S tímto problémem se po vypuknutí války na Ukrajině potýká mnoho výrobců působících nejen v Rusku, ale i v západní Evropě.

Stojí za zmínku, že problémy AvtoVAZu ovlivňují také stav Renaultu, největšího akcionáře koncernu, který v Iževsku vyrábí Logan a Sandero, hned vedle několika modelů Lada. V těchto dnech se zde budou vyrábět pouze jednotlivé vozy a 21. a 22. března se továrna zaměřila na model Vesta a vozy Renault na platformě B0. Následující tři dny budou výrobní linky stát.

Samotný Renault, který se na rozdíl od většiny svých konkurentů stále nehodlá stáhnout z Ruska, obnovil v pondělí 21. března výrobu v Moskvě poté, co byla koncem února kvůli logistickým potížím pozastavena.

Zdroj: autonews.com