Spalovací motory i po roce 2035, zní z EU

Přidat na Seznam.cz

Ač to zní v kontextu předchozího vývoje neuvěřitelně, vypadá to, že spalovací motory jsou zachráněny. Zdá se, že tlak Německa, Itálie, České republiky a dalších zemí na Evropskou komisi, aby se konečně začala zabývat nejen elektromobily a zvážila syntetická paliva, zabral.

Podle posledních zpráv totiž evropská komise pracuje na novém návrhu plánu, který je sice přísný, ale díky e-palivům umožní, aby se nová vozidla s konvenčními motory prodávala i po roce 2035.

Na nejnovější zprávu nás upozornil europoslanec Alexandr Vondra (který je zároveň místopředsedou strany ODS), který na sociálních sítích zveřejnil krátký vzkaz. „Vypadá to dobře. Auta se spalovacími motory na e-palivo se budou vyrábět i po roce 2035.“

Evropská komise vypracovala totiž nový plán, který umožní prodej nových automobilů s konvenčními spalovacími motory poháněnými pouze klimaticky neutrálními e-palivy. Hovoří se o vytvoření zcela nové třídy automobilů, které mohou jezdit pouze na uhlíkově neutrální paliva, jak uvádí server Motor1.

Taková vozidla budou muset zároveň využívat technologii, která jim neumožní jezdit na jiné druhy paliv, což samozřejmě znamená dnešní benzín nebo naftu vyráběnou z fosilních paliv. O dalším vývoji vás budeme dále informovat.

Zdroj: redakce, motor1.com