Sony a Honda budou společně vyvíjet elektromobily. Zatopí Tesle?

Přidat na Seznam.cz

Společnost Sony oficiálně vstupuje do světa automobilů a oznamuje partnerství s uznávanou japonskou značkou s bohatými zkušenostmi s výrobou automobilů, společností Honda, napsal server Car and Driver Je to překvapivé rozhodnutí, které odstartuje jistě zajímavou spolupráci.

Nejdříve byl na veletrhu CES v roce 2020 představen elektrický koncept Vision-S a bylo prohlášeno, že se jedná pouze o zkušební verzi a demonstraci možností. O rok později však Sony ukázala jiný návrh, a to SUV Vision-S 02, čímž strhla masku společnosti, která nechce vytvářet elektromobily.

V lednu 2022 Japonci oficiálně prohlásili, že vyrobí elektromobil. K plnému štěstí jim chyběl jen ten správný partner. A našli ho. Není to jen tak ledajaký partner. Mluvíme samozřejmě o Hondě.

Partnerství bylo oficiálně oznámeno 4. března 2022. Jeho vyvrcholením bude vytvoření organizace s velmi nekomplikovaným názvem „New Company“, která se bude v budoucnu zabývat vytvářením vozidel s nulovými emisemi. Cílem pro rok 2022 je uzavřít formální záležitosti a založit společnost. Pokud vše půjde podle plánu, ovoce tohoto úsilí se dočkáme v roce 2025. Tehdy bude první model oficiálně uveden na trh.

O podrobnostech je zatím předčasné hovořit. Lze však předpokládat, že Honda bude zodpovědná za výrobní a technickou stránku projektu, zatímco Sony dodá moderní technologie, a to i v oblasti pohonu a baterií, stejně jako designu. Soudě podle výše uvedených konceptů by to bylo dobré rozhodnutí.

Za zmínku stojí, že Vision-S nejen dobře vypadá, ale může se pochlubit i slušnými parametry. Dva elektromotory o výkonu 540 koní, zrychlení na 100 km/h za 4,8 sekundy a maximální rychlost 240 km/h zní slibně. Čas ukáže, zda se z tohoto konceptu vyvine první značkový produkt společnosti New Company.

Zdroj: caranddriver.com