Šokující vynález. Za 15 minut nahradí doktory a zdravotníky

Přidat na Seznam.cz

Na pravidelné preventivní prohlídky chodí jen velice malé množství lidí. Většinou je to proto, že se cítí dobře a nechce se jim trávit čas u lékaře. Objevil se ale vynález, díky kterému byste měli mít kompletní zdravotní prohlídku hotovou do 15 minut.

Syndrom bílého pláště zná nejeden člověk. Jedná se o jev, kdy člověk začne mít strach z toho, že jde k lékaři nebo jej pouze vidí. V daný moment se mu zvýší tlak a není mu příliš dobře. Jedná se o psychický problém, který poté ovlivňuje výsledky u doktora.

Nejčastěji se projeví vysokým tlakem, který se kontroluje na každé preventivní prohlídce. Existuje spoustu dalších důvodů, proč lidé nechodí na pravidelné preventivní prohlídky. Tento problém by ale mohl brzy vymizet, jelikož se objevil vynález 2 Švédů, se kterým budete mít kompletní zdravotní prohlídku hotovou do 15 minut.

Lidem se na pravidelnou kontrolu nechce, protože je nic nebolí

Někteří lidé se bohužel v životě řídí tím, že dokud nemají zdravotní problémy takové, aby je omezovaly v každodenním životě, tak k lékaři nepůjdou. K doktorovi si dojdou až v momentě, kdy už je zdravotní problém vážný a tím pádem i hůře nebo vůbec léčitelný. Tímto myšlením se mnoho osob vzdává svého zdraví, příjemných pocitů v životě a také volnosti.

Lenost, povinnosti a jiné důvody, kvůli kterým lidé nechodí k lékaři

Mezi nejčastější důvody, proč lidé nechodí na preventivní prohlídku, patří:

  • neinformovanost
  • málo času
  • strach
  • nemožnost zaparkovat / špatná dostupnost
  • lenost
  • nedůvěra v lékaře

Na preventivní prohlídku můžete přijít každé 2 roky

U své zdravotní pojišťovny si může každý ověřit, jak často má nárok zdravotní prohlídku. Obecně je to ale dáno tak, že si můžete dojít ke svému lékaři na preventivní prohlídku jednou za 2 roky.

V každém případě si ale hlídejte také očkovací průkaz, abyste měli všechna potřebná očkování a v případě, že se nebudete cítit dobře nebo budete mít jiný zdravotní problém, můžete ke svému doktorovi přijít i častěji.

preventivní prohlídka u lékařky
Na preventivní prohlídku máte nárok jednou za 2 roky zdroj Shutterstock

Některé nemoci přichází potichu a nemusíte je cítit

Je až děsivé, kolik vážných nemocí lidé mohou mít a přitom o nich ani měsíce nebo dokonce roky nevědí. To, kdy se nemoc projeví více, nikdo netuší a může mezitím napáchat hodně škody na lidském zdraví. Některé mohou dokonce nenávratně poškodit určité orgány a daná osoba se poté léčí s více nemocemi.

Tyto nemoci přichází potichu a dlouho o nich nemusíte vědět:

  • vysoký krevní tlak
  • cukrovka / diabetes
  • některá onkologická onemocnění
  • onemocnění štítné žlázy
  • infekce močových cest
  • vysoký cholesterol

Výše vypsané nemoci nejsou jediné, které se řadí mezi tiché zabijáky. Existuje jich mnohem více, ale tyto jsou nejčastější. V každém případě je určitě nepodceňujte, protože pokud je začnete včas léčit, můžete se onemocnění zbavit nebo alespoň zmírnit jeho následky.

Objev 2 Švédů může změnit zdravotnictví

Určitě už jste někdy strávili u lékaře (v čekárně) několik hodin, jelikož pacienti před vámi museli na důkladnější vyšetření nebo jich čekalo na doktora více. Pravidelné prohlídky mohou být jen na pár minut, ale mohou být i zdlouhavější. Stačí, když vás lékař pošle na odběry krve nebo na sono.

Dva Švédové Hjalmar Nilsonne a Daniel Ek nyní přišly s vynálezem, díky kterému byste měli mít kompletní prohlídku hotovou do 15 minut. Pacientovi by mělo stačit, když si stoupne do kabinky a ta jej kompletně oskenuje. Tato kabina dokáže zkontrolovat srdce, oči, krevní tlak, svaly, stav tepen, cukr v krvi, hladinu cholesterolu a celkové zdraví.

doktorka provádí výzkum
Nová metoda preventivní prohlídky by ovlivnila zdravotnictví zdroj Shutterstock

Důkladné vyšetření by nebylo zdarma

Pokud by tento stroj fungoval a osvědčil by se, mohlo by se jednat o průlom ve zdravotnictví. Vyšetření v této kabině by ale nebylo zadarmo. Vyšlo by na necelých 9 000 Kč. Jak se ale říká, tak nejlepší investice je do sebe samotného a do zdraví.

Zdroj: ilfattoquotidiano, verywellhealth, northwesternmedicine