Šokující kvalifikace pro Mercedes před Rakouskou velkou cenou. Co se stalo?

Přidat na Seznam.cz

Poté, co se tento víkend v Rakousku zdálo, že Mercedes má silné tempo, mohl ve třetím čtvrtletí bojovat s nejlepší čtyřkou. Lewis Hamilton i George Russell však při různých incidentech vyletěli z trati, když tlačili na limity svých Mercedesů.

Toto Wolff po Russellově nárazu do zdi vypadal, jako by samovolně zkameněl, když se v poslední zatáčce třetí části kvalifikace na Red Bull Ringu roztočil, zvláště když Hamilton havaroval jen chvíli předtím

„Dali jsme jim auto, které nebylo na úrovni deseti závodů v řadě. Teď se začínáme smiřovat s tím, že jsme schopni jet vpředu, a může se stát, že prostě ztratíte kontrolu,“ řekl Wolff.

Hamilton ztratil kontrolu nad Mercedesem v sedmé zatáčce a při pokusu o nápravu najel na štěrk poté, co ztratil zadní část vozu, k radosti některých Verstappenových fanoušků na tribunách.

„Jo, sám jsem nakonec neuvěřitelně zklamaný. Moc se týmu omlouvám. Všichni tak tvrdě pracovali, aby dali tohle auto dohromady, a já nikdy nemám rád, když se vrací poškozené. Myslím, že jsme bojovali o první trojku. Nemám na to odpověď. Prostě jsem v sedmé zatáčce přišel o zadní část vozu,“ řekl Hamilton.

Zdroj: wtf1.com