„Sňatek“ Audi a čínské skupiny SAIC je nyní oficiální a první elektromobil má potvrzené datum

Přidat na Seznam.cz

SAIC je jednou z největších čínských automobilových skupin a přispěje svými odbornými znalostmi v oblasti technologií elektrického pohonu a baterií.

O spojenectví společností SAIC Motor a Audi se poprvé hovořilo v polovině loňského roku. Nyní je to oficiální – obě značky právě podepsaly dohodu o společném vývoji automobilů, což je pro německou značku, která musela využít zkušeností jednoho z nejzavedenějších čínských koncernů, poprvé. Cílem aliance je spojit zdroje a schopnosti obou společností za účelem urychlení vývoje elektromobilů a optimalizace procesů výzkumu a vývoje (R&D). SAIC, jeden z čínských automobilových gigantů, přispěje svými zkušenostmi a know-how v oblasti elektrických technologií. Audi zase poskytne odborné znalosti v oblasti vývoje a ladění, inženýrství a umístění prémiových produktů.

SAIC ve svém prohlášení zdůrazňuje, že spolupráce s Audi „umožní oběma společnostem výrazně zlepšit“ efektivitu výzkumu a vývoje a optimalizaci zdrojů, což je na vysoce konkurenčním a dynamickém trhu s elektromobily klíčové. Pokročilá digitalizovaná platforma, kterou společně vyvíjejí, bude klíčová pro integraci nejnovějších technologických inovací do jejich budoucích modelů. První elektromobil vyvinutý společně společnostmi Audi a SAIC se dostane na trh v roce 2025. Nebude však poslední, protože dohoda počítá s vývojem „série“ vozidel, takže se v příštích letech dočkáme hned několika modelů.

Podle dřívějších prohlášení chtějí Audi a SAIC rozšířit své portfolio elektromobilů především na čínském prémiovém trhu, do kterého chce Audi vstoupit s novými modely, které dosud neprodávalo. Tato strategie je součástí širšího úsilí o upevnění pozice na čínském trhu s elektromobily, který je největší na světě.

Obě strany rovněž uvedly, že budou věnovat zvláštní pozornost zvyšování účinnosti pohonných jednotek s využitím nejlepšího hardwaru a softwaru, který je v současné době k dispozici. Společnost SAIC zastřešuje několik značek, které již prodávají automobily v Evropě, například MG, Maxus a Roewe. Kromě toho je v Číně součástí společného podniku se společnostmi Volkswagen (SAIC Volkswagen) a General Motors (SAIC-GM).

Zdroj: Hibridos y Electricos