Skryté funkce klíče. Naučte se speciální kombinaci tlačítek

Přidat na Seznam.cz

Klíč do zapalování je minulostí. Nová řešení se netýkají pouze přístupu do vozu bez použití dálkového ovládání. Možnosti dálkového ovládání jsou mnohem větší.

Otevírání/zavírání všech oken

V létě je to velmi užitečná možnost, jak ochladit interiér vozu stojícího na slunci. Stačí déle podržet tlačítko otevírání dveří a všechna okna se spustí, čímž se kabina vyvětrá. Stejně tak podržte déle tlačítko zavírání oken vozu a máte jistotu, že nic nezůstane pootevřené.

Hledání auta na parkovišti

Ztratili jste auto na velkém parkovišti? Kombinace tlačítek se může v závislosti na modelu lišit, ale obvykle stačí jedno z nich podržet déle, aby vám vůz dal vědět klaksonem a prozradil vám svou polohu.

Režim alarmu

Zajímavý, ale ne vždy dostupný režim. V případě potíží může klíč spustit alarm vozu, který jistě upoutá pozornost kolemjdoucích.

Vypnutí bezklíčového systému

Toto řešení je obzvláště zajímavé – například u Mercedesu stačí dvakrát stisknout tlačítko zamykání vozidla. Bezklíčový vstupní systém pak přestane fungovat a vůz nebude reagovat například na vběhnutí kočky pod nárazník, která (obvykle) otevře víko zavazadlového prostoru. Je to také dobrá ochrana proti zlodějům, kteří využívají nedokonalého zabezpečení bezklíčového systému.

Vložka klíče

I v moderních automobilech musíte být připraveni na problémy. Proto jsou dnešní klíče vybaveny skrytou vložkou pro otevření vozu, pokud například přestane fungovat baterie v tomto malém zařízení.

Dálkové ovládání auta

Tato funkce se týká především hybridních vozů BMW a Hyundai. Pomocí elektromotoru můžeme změnit polohu vozidla pohybem vpřed a vzad. To může být dobré řešení na přeplněných parkovištích, ale ve skutečnosti se to ukazuje jako zbytečná funkce.

Zdroj: redakce, RD