Skrytá červená šňůra v kufru může být neocenitelná. Použijte ji předtím, než zavoláte o pomoc

Přidat na Seznam.cz

Červená barva je spojována s nouzovými situacemi. A není pochyb o tom, že červená šňůra ukrytá v kufru je nouzová, píše server Rusty Autos.

Zní červený kabel záhadně? Možná ano. V jedné situaci ji však velmi oceníte. Protože kousek provázku s červeným špendlíkem vám ušetří náklady na odtahové auto a odtah do servisu funkčního vozu.

Svítí kontrolka rezervy, ale dvířka se neotevřou?

Představte si, že vjedete na čerpací stanici s minimem paliva v nádrži. U pumpy není žádná fronta a když se chystáte natankovat, ukáže se, že po stisknutí tlačítka se dvířka palivové nádrže neuvolní. Zkrátka ji nemůžete otevřít a doplnit palivo.

Elektrické zamykání dvířek nádrže je velmi pohodlné. Před odemknutím zámků ani po něm se do palivové nádrže nikdo nedostane. Bohužel se jedná pouze o malý motor. Vlivem např. prachu nebo vody se časem poškodí a zablokuje. Naštěstí na to výrobci mysleli. Červené lanko slouží k odemknutí víka palivové nádrže.

Lanko dvířek nádrže. Jak funguje a kde se nachází?

Lanko se obvykle nachází pod látkovým potahem jedné ze stěn zavazadlového prostoru. Obvykle stačí odemknout víčko a vytáhnout červený pojistný kolík. Tím by se měly mechanicky odblokovat dvířka palivové nádrže.

Kolik stojí výměna pohonu dveří palivové nádrže?

Schopnost odemknout dvířka nádrže v případě nouze zachrání řidiči život. Jinak by měl dvě možnosti. Buď dvířka násilím otevřete, nebo si objednejte odtahovku a odtáhněte auto bez paliva do nejbližšího servisu. A přestože červený kabel ušetří mnoho nákladů, jeho použití by mělo být pro řidiče důležitým signálem.

Měla by zjistit zdroj poruchy, která způsobuje zablokování klapky, a opravit ji. Kolik stojí nový pohon dvířek palivové nádrže? Záleží na značce a modelu vozu. Někdy se jedná o výdaj ve výši 100 nebo 300 Kč a někdy cena nového a originálního dílu přesahuje 1 500 Kč.

Zdroj: rustyautos.com