Škoda testovala svou rallye verzi Fabie ve Finsku

Přidat na Seznam.cz

Zatímco současný model Škoda Fabia Rally2 evo odstartoval do sezóny 2022 vítězstvím ve WRC2 na Rallye Monte Carlo, vývoj nástupnického modelu je již v plném proudu. Škoda Motorsport nedávno testovala novou generaci vozu ŠKODA FABIA Rally2 v extrémních zimních podmínkách na severu Finska informuje web Škoda motorsport.

Při teplotách klesajících až k minus 14 stupňům Celsia a hluboce zasněžených silnicích usedli za volant vývojového vozu šampion WRC2 Andreas Mikkelsen z Norska, hvězda WRC Kris Meeke z Velké Británie a finský mistr rally Emil Lindholm.

Ti poprvé řídili novou generaci vozu Škoda Fabia Rally2 na pneumatikách s agresivními hroty typickými pro Skandinávii. „Cílem bylo nejen otestovat odolnost a výkonnost například podvozkových dílů a komponentů hnacího ústrojí v těchto drsných zimních podmínkách,“ uvažuje Jan Krasula, vedoucí projektu vývojového týmu budoucího rallyového vozu Škoda Motorsport. „Také jsme se museli ujistit, že posádka najde v kokpitu přijatelnou úroveň pohodlí, když venku mrzne. Například se nesmí zamlžovat čelní sklo a teplota na palubě nesmí klesnout pod určitou úroveň.“

Týmy Škoda Motorsport po celém světě a jejich vozy musí čelit nejrůznějším povětrnostním podmínkám: vedru v Africe, silným dešťům v Asii, mrazu na severu Skandinávie. Vzhledem k předpisům musí vozy kategorie Rally2, jako je Škoda Fabia Rally2 evo, těmto podmínkám odolávat pouze s omezenými technickými úpravami.

„Proto testujeme novou generaci vozu Škoda Fabia Rally2 na co největším počtu povrchů a v co nejrůznějších podmínkách. Naše zákaznické týmy tak nic nepřekvapí, jakmile vůz vstoupí do soutěže.“ uvedl Jan Krasula.

Po vyzkoušení různých řešení byli technici ŠKODA Motorsport i testovací jezdci s dosaženým pokrokem spokojeni.

Zdroj: skoda-motorsport.com