Škoda se rozšiřuje na půjčovnu aut. Na Slovensku spustila službu, která umožňuje pronajmout si vůz

Přidat na Seznam.cz

Ačkoli musíme hned na úvod upřesnit, že Škoda se rozhodně nepřeměňuje na půjčovnu automobilů jako na svůj hlavní předmět podnikání, její nejnovější počin si zaslouží pozornost. Škoda Auto Slovensko uvedla na trh nový koncept v rámci světa půjčování automobilů. Jmenuje se Škoda GO a jedná se o službu, která zákazníkům umožní pronajmout si vůz prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu. Jedná se o vozy přímo od prodejců Škoda, přičemž k zapůjčení jsou nabízeny pouze vozy mladší 9 měsíců. Půjčit si je mohou jak soukromí, tak firemní zákazníci.

Pilotní projekt je vůbec prvním projektem značky na Slovensku. Služba Škoda GO je zákazníkům na Slovensku k dispozici ve všech regionech s celkem 23 partnery, což zaručuje široké pokrytí. Síť zúčastněných partnerů se bude postupně rozšiřovat, slibuje automobilka v tiskové zprávě.

„Využíváme velikosti naší dealerské sítě,“ komentuje Jan Procházka, vedoucí prodeje Škoda Auto Slovensko, a dodává: „Poptávka po pronájmu vozů neustále roste a my jsme hrdí na to, že můžeme přinést službu, která do tohoto segmentu přináší svěží vítr.“

Nové vozy, jednoduchý proces

Škoda Go chce dlouhodobě průběžně obměňovat nabídku vozů a zaměří se na široký výběr nejnovějších modelů automobilky. Vůz si lze pronajmout na libovolně dlouhou dobu. Službu mohou využít i podnikatelé a firmy – například jako alternativu mobility v době, kdy je „primární“ vůz v servisu.

Výhodou je, že při využívání služby není nutná kreditní karta. Výpůjčku lze potvrdit a garantovat i debetní kartou. Vozidlo si mohou půjčit řidiči starší 18 let. Pro zapůjčení vozu je třeba si nejprve stáhnout mobilní aplikaci Škoda GO do chytrého telefonu (dostupná pro Android i iOS). Více informací naleznete na skodago.sk.

Po registraci si zájemce vybere z aktuálně dostupných vozů, které lze filtrovat podle několika parametrů včetně místa vyzvednutí. Posledním krokem je vyzvednutí vozidla u vybraného prodejce.

Zdroj: redakce, Škoda