Škoda Scala Facelift pro rok 2023 spatřena při testování v Alpách. Podívejte se na fotky

Přidat na Seznam.cz

Někteří lidé si oprávněně kladou otázku, k čemu je Scala, když Škoda udělala Fabii podstatně větší než její předchůdce. Český Golf je však stále větší než supermini, aniž by se střetával s Octavií. Mladoboleslavská automobilka navíc zrušila Fabii Combi, takže kdo chce objemný nákladový prostor, musí si pořídit Scalu. Jak dokazují tyto špionážní snímky, facelift v polovině cyklu je na cestě.

Škoda kupodivu nezakryla přední a zadní světla, a to jen proto, že ta byla vypůjčena ze současné Scaly. Přední a zadní maska jsou zakryté, aby skryly něco, co předpokládáme, že jsou mírně upravené nárazníky. Senzory připevněné na kolech naznačují, že vůz byl vybaven novým hardwarem, který je třeba před uvedením kompaktního hatchbacku do výroby monitorovat, uvádí web Motor1.

Při bližším pohledu na prototyp je patrné, že chybí krytka zámku dveří řidiče, zatímco zadní sedadla nesou určitý objem navíc, aby simulovala hmotnost dvou cestujících. Když už je řeč o kabině, za šedou lepicí páskou se skrývají některé kabely vedoucí dovnitř zadního prostoru. Můžete je vidět poblíž spodního rohu zadních dveří.

Zdroj: motor1.com