Škoda prodává nové nepoužité díly z ruských závodů za poloviční cenu. Zájem je obrovský

Přidat na Seznam.cz

Škoda Auto zvolila velmi rozumnou strategii při likvidaci komponentů původně použitých pro výrobu vozů Škoda v ruských závodech. Nové nepoužité díly nešly do šrotu, ale automobilka je nabídla s 50% slevou v rámci akce s neoficiálním názvem „Rusko“. A jak se ukázalo, zájem je obrovský. Zejména o kompletní kola nebo baterie.

S náhradními díly nebo součástkami určenými pro prvovýrobu je to často ošemetné. Jejich počty nebo kvalita jsou nastaveny velmi přesně, ale když se výroba kompletních vozů z nějakého důvodu zruší nebo jinak naplánuje, stávají se často přítěží.

Skladování čehokoli nepotřebného je pro každou automobilku jednoduše příliš drahý luxus, a tak se často setkáváme s vyřazováním nových komponentů ze skladu. Něco podobného zažívá Škoda Auto po zrušení výroby ve svých ruských závodech. Místo vyřazování nepoužívaných nových dílů však přišla s mnohem lepším nápadem.

Za poloviční cenu. Ale ne pro každého

Podle podnikového časopisu Škoda Trade Unionist byl o akci „Rusko“ v prodejnách s náhradními díly obrovský zájem. Nejedná se však o standardní prodejny, ale o ty, které jsou určeny výhradně pro zaměstnance Škody Auto. Cílem akce bylo zajistit, aby nepoužité díly pro ruskou výrobu automobilka nesešrotovala, ale nabídla je zaměstnancům za poloviční cenu.

„Tato akce měla mezi zaměstnanci velmi pozitivní ohlas a v současné době jsou již všechna kola a velká část baterií vyprodána,“ uvedl předseda podnikové rady Jaroslav Povšík. Jak dále podotkl, právě prodej těchto „ruských“ komponentů přispěl k tomu, že již nyní tržby v zaměstnaneckých prodejnách překonaly své loňské hodnoty.

Zdroj: redakce, Škodovácký odborář