Škoda bude vyvíjet motory pro všechny značky koncernu Volkswagen

Přidat na Seznam.cz

Škoda ve své nejnovější tiskové zprávě oznámila, že bude zodpovědná za vývoj nové generace malých spalovacích motorů pro sedm značek koncernu Volkswagen.

Poslední doba byla z hlediska budoucnosti spalovacích motorů v koncernu Volkswagen opravdu bouřlivá. Generální ředitel značky Thomas Schäfer se domnívá, že smrt spalovacích automobilů je předem daná a investice do nich postrádají smysl. Porsche naopak intenzivně pracuje na syntetických palivech. Uprostřed toho všeho je však Škoda se zcela novým úkolem.

Podle posledních zpráv potvrzených značkou budou Češi zodpovědní za výrobu tří a čtyřválcových motorů pro všechny značky koncernu VAG. To znamená, že Škoda bude dodávat pohonné jednotky pro více než 50 různých modelů automobilů sedmi značek celého koncernu. Pro dosažení odpovídající výrobní kapacity plánuje společnost přijmout 150 nových zaměstnanců.

Proč bylo toto rozhodnutí vůbec přijato? Vývoj nové generace motorů je nezbytný kvůli plánovanému zavedení normy Euro 7. I když v současné době dochází v zákulisí k určitým tlakům, ke zpřísnění emisních limitů pravděpodobně dojde tak jako tak. VAG se proto rozhodl svěřit vývoj nových ekologičtějších motorů do rukou jedné společnosti. Vybrána byla Škoda.

Zdroj: Škoda