Škoda bude mít nového šéfa. Dříve vedl společnost Porsche

Přidat na Seznam.cz

Prvního července 2022 dojde k zásadní změně ve vedení společnosti Škoda. Dosavadní funkci Thomase Schäfera převezme Klaus Zellmer ze společnosti Porsche of America, napsal server Electrive.

V nadcházejících měsících se chystají další změny na vysokých úrovních koncernu Volkswagen. Dosavadní šéf Škody Thomas Schäfer převezme vedení značky z Wolfsburgu 1. července 2022 a uvolní svůj post v České republice.

Již víme, kdo převezme vládu. Je jím Klaus Zellmer, který ve své kariéře vedl mimo jiné americkou pobočku společnosti Porsche. Před novým generálním ředitelem bude stát nelehký úkol vést Škodu prostřednictvím nové strategie na další úrovni, včetně rozvoje elektromobility, snižování průměrných emisí a stylistické evoluce nabízených modelů.

Jak bylo oznámeno, nejpozději na podzim se dozvíme novou identitu Škody, která by měla být nejvýraznější změnou stylistického jazyka od spojení Čechů s Volkswagenem. Zní to vážně, i když na účinky si ještě musíme počkat.

Po návratu do společnosti se Zellmer může pochlubit více než 20 lety zkušeností v automobilovém průmyslu. „Za tu dobu se stal známým nejen jako přední odborník, ale také jako stratég, který prokázal velkou předvídavost,“ řekl Murat Aksel, generální ředitel společnosti Škoda.

Zdroj: electrive.com