Šílený patent společnosti Apple. Jejich auto nemá mít okna! Jak to bude fungovat?
O chystaném a vůbec prvním automobilu společnosti Apple se začalo šuškat v roce 2015, kdy technologický gigant založil „Project Titan“, výzkumnou a vývojovou iniciativu, která zkoumá zázraky elektromobilů a autonomního řízení.
Naposledy se projekt Apple Car znovu objevil na titulních stranách světových novin, když unikly oficiální patenty o plně autonomním, samořídicím elektromobilu vybaveném zábavním systémem VR ve voze, jak uvádí web Slash gear. Společnost Apple podala u Úřadu Spojených států pro patenty a ochranné známky patent na inovativní zábavní systém pro virtuální realitu v automobilu, který využívá pohyby vozidla jako součást VR zážitku. Zpráva přišla s příspěvkem na Twitteru, v němž se uvádí: „Samořídící auto společnosti Apple by mohlo být vybaveno technologií VR a bez oken,“ spolu s koncepčním obrázkem auta Apple Car ve tvaru myši bez oken.
Apple’s self-driving car could feature VR technology and no windows: https://t.co/86T8nP1LOX pic.twitter.com/YCwrVrJRjc
— VRScout (@VRScout) May 17, 2022
Tým Apple Car v průběhu let zkoumal dvě možnosti. První z nich je Apple Car s omezenými samořídicími schopnostmi, především řízením a zrychlováním. Druhou je samořídící, plně autonomní vůz, který funguje bez zásahu člověka. Pod dohledem nového vedoucího týmu Apple Car a softwarového manažera Apple Watch Kevina Lynche se nyní technologický gigant údajně soustředí na druhou možnost a do roku 2025 údajně plánuje představit sériové samořídící auto Apple Car.
Přesun zaměření na samořízená auta může vysvětlovat, proč je Apple zaneprázdněn podáváním nových patentů zleva i zprava. Nedávno získala od amerického úřadu pro patenty a ochranné známky sérii 53 nově udělených patentů, včetně patentů na 3D displej pro náhlavní soupravu VR s dynamickým zaostřením a systém virtuální reality. V patentu se uvádí, že systém VR společnosti Apple má systém přímého projektoru sítnice, který snímá obraz pixel po pixelu přímo na sítnici oka.
Patent dále vysvětluje, že nový systém VR odstraňuje problémy s nesouladem akomodace a konvergence, jako jsou bolesti hlavy, nevolnost a únava očí, které jsou časté u uživatelů běžných systémů VR a rozšířené reality. Dokážeme si představit, jak se nejnovější vynálezy společnosti Apple mohou přenést do zábavy v autě, ale netušíme, proč by se chystané Apple Car mělo obejít bez oken; pravděpodobně bude mít čelní sklo a přinejmenším okna na přední straně. Cestující by se však mohli během jízdy ponořit do jedinečného zážitku virtuální reality, přestože Apple svou novou technologii vytrvale označuje jako „VR systém pro použití v autonomních vozidlech bez oken“.
Zdroj: slashgear.com