Sharyaq a Prediaq. Teď už víme, proč si Škoda zaregistrovala nová jména. Máme první fotografie

Přidat na Seznam.cz

Ne, to není vtip! Jak jsme informovali v nedávném článku, mladoboleslavská automobilka si skutečně nechala zaregistrovat tato dvě jména, která tak může potenciálně použít pro budoucí modely. Modely Škoda Sharyaq a Prediaq by měly být zařazeny do nabídky crossoverů a SUV a po vzoru současných modelů (Kamiq, Kodiaq, Karoq a Enyaq) budou mít na konci písmeno „Q“. Dalším připravovaným vozem se stejně koncipovaným názvem bude Elroq, elektrický ekvivalent Škody Karoq, jak píše server EuroZpravy.

„Jména Sharyaq a Prediaq dostala Škoda v rámci propagačních aktivit souvisejících s nadcházející hokejovou událostí, která se uskuteční na podzim v podobě zápasů zámořské NHL hraných v Praze. Hokej je jedním ze základních kamenů sponzorské strategie společnosti Škoda, a proto nebude chybět ani na této akci. Roadshow začíná dnes a speciálně upravené vozy (Sharyaq a Prediaq – pozn. red.) budou k vidění i v den her před O2 Arenou,“ uvedla Zuzana Kubíková, PR manažerka mladoboleslavské automobilky.

Některá média spekulovala o nových názvech elektrických modelů automobilky koncem minulého týdne. Škoda již dříve uvedla, že do roku 2026 uvede na trh tři nové čistě elektrické modely a další budou následovat. Podíl čistě elektrických vozů na prodejích značky má v Evropě do roku 2030 vzrůst na více než 70 procent.

Automobilka Škoda Auto investuje v příštích pěti letech dalších 5,6 miliardy eur (tedy zhruba 138 miliard Kč) do elektromobility a 700 milionů eur (přibližně 17,2 miliardy Kč) do digitalizace. Loni firma uváděla, že chce do pěti let do elektromobilů investovat 1,4 miliardy eur, tedy čtvrtinovou částku.

Zdroj: eurozpravy.cz, Škoda