Segway představil nové koloběžky. Jsou děsivě rychlé

Přidat na Seznam.cz

Kdysi značka Segway, která byla spojena se samobalančními koloběžkami, jež nikdy nepřinesly slibovanou revoluci v dopravě, nyní představuje širší škálu zařízení pro osobní mobilitu, včetně koloběžek. Ty se zřejmě brzy stanou ještě děsivějším způsobem, jak se proplétat dopravou, a to díky nové řadě GT, která se může pochlubit maximální rychlostí přes 70 km/h, píše server Gizmodo.

Po kolekci nových elektrických koloběžek, které byly představeny minulý měsíc a nabízejí alternativu k automobilu pro kratší každodenní dojíždění, se Segway zaměřuje na zájemce o vzrušení se svou nejnovější verzí: řadou SuperScooter GT, která bude k dispozici ve dvou verzích lišících se výkonem a rychlostí.

GT1, krotší z obou modelů, je poháněna baterií o kapacitě 1 kWh, která se může pochlubit dojezdem 43,5 km na jedno nabití, a elektromotorem o výkonu 1 400 W v náboji zadního kola, který dokáže koloběžku rozjet na maximální rychlost 60 km/h. Pokud vám to nestačí, výkonnější model GT2 využívá dva elektromotory o výkonu 1 500 W a baterii o kapacitě 1 512 Wh, které umožňují dosáhnout maximální rychlosti 70 km/h.

Je jen malá šance, že obě koloběžky dosáhnou slibovaného dojezdu při jízdě maximální rychlostí, ale i tak budou čísla nepochybně docela působivá, zejména u modelu GT1, který spoléhá pouze na jeden motor.

Rychlost však není jedinou působivou vlastností modelů GT1 a GT2. Oba modely mají také rámy vyrobené z hliníkových slitin letecké kvality a každý z nich jezdí na 11palcových bezdušových pneumatikách, které jsou navrženy tak, aby byly odolné proti propíchnutí, ale zároveň obsahují uvnitř vrstvu samoregeneračního materiálu, který okamžitě utěsní případné díry.

Model GT1 využívá odpružení předních i zadních kol s 15 stupni nastavení, zatímco GT2 nabízí místo toho vzduchové odpružení. Zatímco oba modely jsou vybaveny velkými obrazovkami zobrazujícími jízdní režimy a rychlost, model GT2 zvyšuje cool faktor použitím průhledného panelu OLED na přístrojové desce.

Cena modelu GT1 je v současné době uvedena na 55 000 Kč, zatímco GT2 je o celý tisíc dražší a stojí cca 77 000 Kč.

Zdroj: gizmodo.com