Sbírka aut Johnnyho Deppa. Jaké kousky má slavný herec v garáži?

Přidat na Seznam.cz

Johnny Depp je jedním z nejlépe placených hollywoodských herců. A v životě si cení těch nejlepších věcí, od oblečení, přes vína, až po lodě a automobily. Co se týče sbírek automobilů slavných osobností, je sbírka Johnnyho Deppa jednou z nejrozmanitějších. Zde je několik nejpamátnějších automobilů Johnnyho Deppa.

Johnny Depp je světoznámý herec. Již více než tři desetiletí okouzluje diváky jako herec, producent a hudebník. Je nejen všestranným umělcem, ale také jedním z nejbohatších lidí na světě, píše web Landscape insight.

V jeho garáži se údajně nachází 45 špičkových automobilů, oficiální důkaz o tom však neexistuje. Pojďme se podívat na některá nejpozoruhodnější vozidla z Deppovy sbírky.

Rolls Royce Wraith

Rolls Royce Wraith je odrazem dynamického šarmu a velké přitažlivosti hvězdy filmu „Piráti z Karibiku“. Wraith byl představen jako nejvýkonnější Rolls Royce všech dob. Když si ho Depp koupil, stál údajně asi 7,7 milionu korun.

Mistrovsky zkonstruovaný vůz dosahuje maximální rychlosti 250 km/h. Je poháněn 6,6litrovým motorem V12, který zrychlí na 100 km/h za 4,4 sekundy. Má špičkové funkce, jako je palubní systém hlasového ovládání, satelitní navigace, dopravní údaje v reálném čase, osmistupňová automatická převodovka, kompatibilita s USB a další.

Ferrari 488 Spider

Ferrari vždy vyrábělo stylové a výkonné automobily, ale tento je na zcela nové úrovni. Ferrari 488 Spider je dvoudveřový supersportovní kabriolet s mohutným motorem pod kapotou. Ferrari 488 Spider pohání 3,9litrový motor V-8 s dvojitým přeplňováním, který dosahuje výkonu 661 koní a točivého momentu 761 NM. Cena tohoto ohromujícího superauta je 6,5 milionu korun. V tomto supersportu se většinou vozí Johnny Depp a jeho přátelé.

Lamborghini Aventador

Lamborghini Aventador je naprosto šílené. Svým divokým vzhledem a nahoru se otevírajícími dveřmi vám dokáže vyrazit dech. Lamborghini Aventador je poháněn 6,5litrovým motorem V12, který dosahuje výkonu 730 koní. Tento neuvěřitelný dvanáctiválcový supersport stojí skoro 10 milionů korun. V automobilové sbírce neboli garáži Johnnyho Deppa je Aventador nejšílenějším a nejrychlejším supersportem.

Porsche 911 Carrera S

Toto úžasné Porsche 911 Carrera S je dalším superautem ve sbírce Johnnyho Deppa. Plochý šestiválec s objemem 3,0 litru a dvojitým přeplňováním vzadu má výkon 379 koní, Většinu času byl Johnny Depp viděn za volantem tohoto vozu. Porsche Carrera S ve verzi kupé stojí asi 3 miliony korun.

Chevrolet Corvette (1959)

Johnny Depp je automobilový nadšenec, který vlastní Corvettu z roku 1959 upravenou pro závodění. Automobil je údajně darem od režiséra Grahama Kinga. Graham věnoval Lamborghini Deppovi jako poděkování za jeho roli ve filmu „Rumový deník“. Historický luxusní automobil dosahuje maximální rychlosti asi 230 kilometrů za hodinu.

Jeho karoserie je na rozdíl od jiných vozidel vyrobena ze skleněných vláken a plastu a je několikrát silnější než ocel. Ve srovnání s ocelovou karoserií je však o polovinu lehčí.

Range Rover (2015)

Dalším vozidlem na seznamu je Range Rover z roku 2015. Toto vozidlo dosahuje maximální rychlosti 260 km/h. Jeho silný motor ho pohání k maximální rychlosti 100 km/h za 4,5 sekundy. Špičková osmistupňová automatická převodovka je standardní výbavou základního modelu 2015. Mezi další pozoruhodné prvky výbavy patří sedadla nastavitelná v 16 směrech, všestranný systém komponent, který monitoruje pohyb vozidla, a vzduchové odpružení na všech čtyřech kolech.

Chevrolet Nova

Depp tvrdil, že mnoho automobilů, které vlastní, jsou umělecká díla. Jedním z těchto automobilů byl i Chevrolet Nova. Chevrolet nabízel tento vůz v pěti různých generacích. Model Nova byl postaven na stupni karoserie X a jako náhrada za Chevrolet Citation z roku 1980.

Nova měla krásný zevnějšek, ale byla víc než jen hezké auto. Pod kapotou se ukrýval výkonný motor V8, který byl schopen pohánět vůz ve vysokých rychlostech a produkovat 400 Nm točivého momentu. Navzdory tomu, že rané modely jsou již několik let staré, vozidlo je nádherné. Zrenovované Novy byly před časem vydraženy za 7 milionu korun.

BMW řady 7

Německá automobilka vyrábí jedny z nejspolehlivějších a nejvýkonnějších vozů na trhu. Ačkoli je vůz dlouhý a má velkou karoserii, pod kapotou má výkonný motor. Maximální rychlost vozu je 250 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h trvá 5,4 sekundy. Vůz kombinuje luxus a výkon.

Model 750i BMW řady 7 stojí 100 000 dolarů. Interiér automobilu je elegantní a dobře vybavený, což z něj činí prestižní sedan.

Zdroj: landscapeinsight.com