Růžové Lambo patřilo nejdrsnější babče na světě

Přidat na Seznam.cz

Růžové Lamborghini Espada na prodej má fascinující historii.

Lorrie Sternová si téměř jistě vysloužila titul „nejhustší babička všech dob“. Kromě toho, že často létá se svou Cessnou Aerobat a je absolventkou závodní školy Skipa Barbera, je tato obyvatelka Long Islandu a matka čtyř dětí známá svým dlouhodobým každodenním vozidlem, růžovým Lamborghini Espada, které si Sternová koupila jako nové od newyorského dealera. Nyní je po dvou majitelích a nedávno se objevilo na prodej.

S tímto Espadem řady III Sternová intenzivně jezdila a za zhruba tři a půl desetiletí jeho vlastnictví najela přes 160 000 kilometrů. Espada, která jezdila na pětipaprskových 15″ kolech Campagnolo, původně opustila továrnu v zeleném laku, ale v roce 1979 se Sternová rozhodla obdařit čtyřmístný grand tourer zakázkovým světle růžovým lakem, který podle jejích slov nejen lépe zvýraznil linie karoserie navržené Bertone, ale také ladil s barvou její kuchyně. Odtud babička pokračovala v kombinaci nové světle růžové barvy s růžovými vlněnými koberci Wilton a bílým koženým interiérem Connolly.

Espada, vybavená pětistupňovou manuální převodovkou, má motor V12 o objemu 3,9 litru, o který se Stern pečlivě staral a nechával ho servisovat výhradně u Wila De Groota ze společnosti Exoticars USA v Milfordu v New Jersey. Kromě toho, že Sternův vůz získal několik stuh a ocenění na autosalonech, včetně stuhy za zvláštní cenu na Concorso Italiano , byl také představen v řadě publikací, včetně časopisů The Drive, MotorTrend a článku v The New York Times. Poté, co Sternová používala vůz po desetiletí jako svého osobního každodenního řidiče, nakonec Espadu v roce 2010 prodala. Nový majitel pak přistoupil k rozsáhlé modernizaci Lamborghini a jeho motoru V12, která stála téměř milion korun a zahrnovala všechny nové písty, těsnění a ucpávky, ventily, nové karburátory Weber, nová ložiska a podložky a zcela nové filtry, zapalovací svíčky a kapaliny.

Zakázkové růžové Lamborghini Espada z roku 1974 (podvozek č. 9612) Lorrie Sternové, které je v současné době prodáváno prostřednictvím filadelfského prodejce exotických a sběratelských vozů LBI Limited, je nyní k dispozici ke koupi za vyvolávací cenu 4 miliony korun. Vedle samotného vozu je součástí prodeje také originální tovární příručka, sada nářadí, zvedák a rozsáhlá řada servisních záznamů a dokumentace.

Zdroj: hiconsuption.com