Rusové představili druhý nový Moskvič. Podobá se Škodě Octavia

Přidat na Seznam.cz

Snaha nahradit evropská, americká či japonská auta čínskou produkcí se Rusům na domácím trhu zatím poměrně daří, ale oživený nový Moskvič má k očekávanému úspěchu daleko. Za první dva měsíce se automobilce podařilo prodat necelou stovku kusů, které vycházejí z čínského modelu JAC JS4. To však výrobce zjevně neodradilo a nyní představil druhý připravovaný model s názvem Moskvič 6. pětidveřový liftback se začne prodávat ve druhé polovině letošního roku.

Samozřejmě ani v tomto případě nejde o žádný zázrak ruských designérů. Nový Moskvič 6 je rebadžovaný Sehol A5 Plus z roku 2021 od společnosti JAC Motors, která jej prodává také pod svým vlastním názvem JAC J7 Plus.

Rusové se zveřejněním specifikací v tuto chvíli otálejí. Ve velmi stručné tiskové zprávě píší, že jde o „dynamický sedan s propracovanou ergonomií, vysokou úrovní komfortu, velkým zavazadlovým prostorem a rozsáhlými multimediálními možnostmi“, a zároveň dodávají, že „podrobné specifikace a ceny budou zveřejněny později“.

Není příliš jasné, s jakou cenou Moskvič vyjede, ale domácí web Autonews.ru upozorňuje, že crossover JS4 na cestě do Moskvy zdvojnásobil svou cenovku oproti čínskému trhu, a to po výměně znaků během montáže. To by znamenalo, že pokud J7 Plus stojí v základu 307 000 Kč (po přepočtu), budou ruští řidiči chtít, aby domácí automobilka prodávala Moskvič 6 za částku kolem 605 000 Kč.

Za zmíněnou částku bude Moskvič poháněn přeplňovaným zážehovým čtyřválcem o objemu 1,5 litru, výkonu 135 kW (184 koní) a maximálním točivém momentu 300 newtonmetrů. Originální technická dokumentace JAC uvádí čas zrychlení 0-100 km/h 7,8 s ve spojení se šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou, ve hře je však i starší a slabší pohonná jednotka 1,5 Turbo s výkonem 110 kW (150 koní) a točivým momentem 210 Nm, která je k dispozici se šestistupňovou manuální nebo CVT převodovkou.

V Číně se tento liftback prodává také s elektrickým pohonem na tamním trhu. V takovém případě získáte 142 kW (193 koní), 340 Nm, baterii o kapacitě 64 kWh a schopnost zrychlit na stovku za 7,6 s.

Zdroj: redakce, autonews.ru