Rusové postavili podvozek, který má konkurovat autopilotu od Tesly. Má mít samozřejmě i vojenské využití

Přidat na Seznam.cz

Společnost diverzifikuje svou výrobu a snaží se vstoupit na trh elektromobilů až se šesti projekty automobilů.

Tvůrci proslulého ruského systému protivzdušné obrany S-400 „Almaz- Antey“ představili novou elektronickou platformu s bezpilotním autopilotem.

Tato platforma bude základem pro další elektromobilní konstrukce. Společnost chce diverzifikovat svou výrobu a vstoupit na rychle rostoucí trh elektromobilů.

Vznikl také základ pro potenciální crossover. Platforma již jezdí sama nebo ji může manuálně ovládat operátor. Jak zmínili zástupci společnosti Almaz-Antey, vojenské velení má rádo dálkově ovládaná vozidla, takže v budoucnu by se tato elektrická platforma mohla stát také základem pro nový odminovací stroj.

Společnost navíc neplánuje vytvářet pouze „vojenské Tesly“. Plánuje vyrábět i civilní elektromobily, které by v příštích letech mohly na ruských silnicích konkurovat bezpilotním vozidlům společností Yandex a Sberbanks.

Společnost je přímočará – budoucnost této elektrické platformy je nejasná. Představili koncept potenciálního vozidla a nyní hledají investory nebo partnery, kteří by prototyp proměnili ve skutečné vozidlo. Nevadí jim, pokud jim armádní představitelé nabídnou zakázku na armádní vozidla nebo se některý mezinárodní IT či automobilový gigant rozhodne technologii koupit.

Zdroj: rbth.com