Rolls-Royce Cullinan Series II odhalen: přepracované superluxusní SUV je luxusnější. Nový design, technologie a špičkové materiály

Přidat na Seznam.cz

Nový design, technologie a špičkové materiály jsou hlavními rysy modelu Rolls-Royce Cullinan Series II.

Rolls-Royce Cullinan sklidil během šesti let mnoho úspěchu, ale britská značka, která chce rozšířit zájem o toto SUV, přistoupila k jemnému vylepšení jeho výbavy. Výsledkem je nový Cullinan Series II, píše server Autoexpress. Cullinan Series II, který je nyní k dispozici k objednání ve standardní verzi i ve verzi Black Badge, má omezené technické změny. Místo toho se soustředí na technologická vylepšení, upravený design a ještě větší rozmanitost volitelných povrchových úprav na zakázku.

Exteriér

Změny začínají v exteriéru, který se liší novou přední a zadní maskou, světly, ozdobnými prvky a dvojicí nových 23 palcových kol. Tento model od toho předchozího rozeznáte doslova na míle daleko. Světelný podpis se táhne až dolů, což bylo z hlediska designu a konstrukce velmi náročné. Nová světla lemují přepracovanou mřížku pantheonu, která kromě podsvícení prošla i konstrukčními změnami.

Jinde v exteriéru se nová 23 palcová kola inspirovala těmi z nejnovějších modelů Rolls-Royce Phantom II a Spectre a pomáhají ukotvit design, díky kterému vypadá na silnici ještě sebevědoměji.Vzadu odhaluje nová maska zadního nárazníku větší výfukové otvory, ačkoli potrubí uvnitř jsou stejná.

Interiér

Právě zde byly provedeny zásadnější aktualizace. Přístrojová deska je nyní vybavena proskleným prvkem přes celou šířku, v jehož středu se nachází obrazovka infotainmentu. Nechybí ani digitální displej řidiče a nové hodiny, uvnitř kterých je miniaturní verze Spirit of Ecstasy. Ta je umístěna v malé podsvícené „skříňce“, která je inspirována „galerií“ modelu Phantom.

Oddělení barev a materiálů společnosti Rolls-Royce se věnovalo vývoji dvou nových variant čalounění pro model Cullinan Series II. První z nich je nová možnost perforace, která vytváří vzor podle skvrnitých mraků nad továrnou v Goodwoodu. Tento prvek je pro značku Rolls-Royce jedinečný a svědčí o mistrovství značky v oblasti materiálů a povrchových úprav.

Druhou možností je nová vyšívaná bambusová tkanina, kterou můžeme najít v několika různých barvách a která si bere inspiraci od značek světové módy, jež ve vzorech využívají ikonografii.K dispozici je také rozšířená nabídka moderních barev a povrchových úprav, které mají oslovit mladší zákazníky, jež Rolls-Royce Cullinan obecně přitahuje.

Kromě nových povrchových úprav však Rolls-Royce rád zdůraznil, že Cullinan Series II rozšířil také program prvků na zakázku, které si zákazníci mohou individuálně specifikovat. Patří sem širší nabídka barev interiéru a možností čalounění, stejně jako nové způsoby využití materiálových možností, které Rolls-Royce vyvinul.

Mechanické změny

Změny pod kůží se týkají pouze jemného vyladění odpružení, které je přizpůsobeno větším kolům a pneumatikám. Zbytek zůstává stejný jako dříve, což zahrnuje stávající motor V12 se dvěma turbodmychadly, osmistupňovou automatickou převodovku a systém pohonu všech kol na plný úvazek.

Zdroj: Autoexpress