Rok 2023: Cílem společnosti je v tomto roce zabít spalovací motory, prohlašuje automobilka a v Evropě prodává více a více

Přidat na Seznam.cz

Tesla formuluje ambiciózní cíle a strategii pro Evropu a auta bez elektrického pohonu v ní nemají místo. To je varování pro konvenční konkurenty, aby se měli na pozoru. Přestože Tesla stále více soupeří s čínským gigantem BYD, automobilka stále roste. Američanům se daří zejména v Evropě, kde v prvním čtvrtletí dosáhli silného růstu o 36 % ve srovnání s předchozím rokem.

Cíle Tesly jsou ještě ambicióznější. Automobilka počítá s tím, že rok 2023 by pro ni měl být rokem ještě rychlejšího růstu, a její vedení sebevědomě prohlašuje: „Letos zabijeme spalovací motor!“.

Toto prohlášení však nelze brát doslova. Mnohem spíše by mělo být vnímáno jako jasné vyhlášení války tradičním automobilkám a potvrzení, že Tesla to s dobytím evropského trhu myslí smrtelně vážně.

Počet vozů Tesla roste napříč Evropou

Výchozí pozice společnosti Tesla je již nyní více než dobrá. Na celkem 27 hlavních automobilových trzích napříč starým kontinentem zaznamenala americká značka 58% nárůst. Model Y patří v Evropě k nejoblíbenějším modelům a na rostoucí poptávku jsou dobře připraveni i Texasané.

Z nové továrny společnosti Tesla postavené nedaleko Berlína vyjíždí každý týden 5 000 elektromobilů Tesla Model Y.

Velkým ambicím automobilky nahrává i snížení cen jejích elektromobilů, ke kterému Američané přistoupili v lednu i dubnu. To zvyšuje poptávku po vozech značky a vytváří velký tlak na konkurenci, aby také nabízela zákazníkům slevy. Jak je však vidět v praxi, ne každá automobilka je ochotna tuto hru s Teslou hrát.

Zdroj: redakce, Merkur